353 İlan

French Bulldog


Tüm İlanları Aşağıda Bulabilirsiniz.
353 İlan
French Bulldog
Tüm İlanları Aşağıda Bulabilirsiniz.
KöpekFrench Bulldog kategorisinde 353 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

French Bulldog

French Bulldog Hakkında Bilgiler Fransız french bulldog fiyatları olarak tanımlanan french bulldog, sıcak alanlardan hoşlanmayan, daha çok serin alanlarda yer almaktan hoşlanan ve yalnızlıktan hoşlanmayan duygusal bir yapıya sahiptir. Sosyalleşmekten hoşlanan bir yapıya da sahip olan french bulldog köpek ırkı, özellikle çocuklar ile muhteşem dostluklar kurarlar. French Bulldog Karakter Nitelikleri En çok satılık french bulldog köpek ırklarından olan satılık french bulldog zeki, sevecen, insan canlısı, eğitilebilir, korkusuz bir yapıya sahiptir. French bulldog vefalı bir yapıya sahiptir, her ne kadar öfkeli bir yüz ifadesine sahip olsa da, tam tersine mutlu bir karaktere sahiptir. Sahibine karşı sadakatli ve özellikle de sahibi ile uzun süre zaman geçirmekten hoşlanırlar. French Bulldog Bakımı French bulldog köpek ırkı tüy dökme sırasında özellikle kauçuk fırça ile bakımı yapılmalıdır. Kuyruk ve yüz bölgesine özel losyon uygulanmaları ve bu sayede temizlik işlemi yapılmalıdır. Hafif fırça ve diş macunu tercih edilmelidir. French bulldogların birçoğu suda yüzmesi söz konusu değildir ve sıcak havaya karşı dayanıklılık gösteremezler. Bu bakımdan, french bulldog mutlaka serin ortamlarda bulundurulmalıdır. Türkiye'de de yoğun bir şekilde ilgi gören french bulldog ilanları apartman ortamına kolayca uyum sağlayabilirler.

 

French bulldog, 19. Yüzyılda İngiltere’den giden göçmenler ile beraber götürülmüştür. Fransa’da başlayan üremeler ile beraber cinslerinin çoğalması haliyle yoğunlaşmıştı. Popülerliğini başlatan ve ismini de buradan alan köpek türleri, French olarak tanımlanmıştır. Zamanla Amerika ve çevre ülkelerin dikkatini çekmesi ile beraber yaygınlaşmaya başladı. Asık suratlı ve minyatür boyları ile evcil hayvanlar statüsüne taşındı. Ev ortamında rahatlıkla beslenebilir ve rahatlıkla eğitilebilen cinslerdendir.

 

French Bulldog karakter yapısı ve özellikleri

Fransız bulldog, aile kavramına ve eğlence anlayışına sahip köpek türlerinden birisidir. Enerji dolu, sevimli ve asık suratlı yapısı ise sahiplenecek bireylerin dikkatini çeken en belirgin özellikleridir. Ancak bu huylarının sinir eden bir yapısı vardır. Oldukça inatçı ve bu huylarından vazgeçme seçenekleri yok denecek kadar azdır.

Zorla istemediği bir şeyi yaptıramaz, istemediği şeyi yediremez ve istemediği yere götüremezsiniz. Bu konuda oldukça çektirir, ancak güzel bağlar kurulması halinde size keyfin doruklarını yaşatacak kadar şımarık yapıya sahiptir. Türünün ve atalarının getirdiği genlerini taşıdığını belirttiği en net özelliği ise farklı hayvanlarla iyi geçinememesidir.

Farklı hayvanların olduğu ortamda sevimli yapısını göz ardı ederek, hırçın ve saldırgan olduğunun farkına varacaksınızdır. Tamamen korumacı ve kıskançlık duygularının ağır basmasından ötürü sizi farklı canlılar ile paylaşmak istemediğindendir. Sahiplenme duygusu kabarık cinsler arasındadır. Ancak ona karşı tutumunuz değişmesi halinde size karşı beslediği sahiplenme duygusunu da bir anda yitirebilir.

 

French Bulldog bakımı nasıl yapılır

French bulldog bakımı en kolay ve zahmetsiz köpek türleridir. Tüy bakımı ve kesimleri için fazla süre harcamanıza gerek yoktur. Şayet haftalık bir defa tüylerini taramak yeterli olacaktır. Sürekli hareket halinde ve oyun oynadığından ötürü egzersiz konuları ile alakalı ekstra bir vakit harcamazsınız. Ev ve aile ortamına rahatlıkla ayak uydurabilmesi ise enerjisini tam yansıtacağı anlamına gelir. Tuvalet gibi sorunları için günlük ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Ayrıca tuvalet ihtiyacını kendisi karşılayabilir ve bunun için eğitimini kısa sürede algılama özelliğine sahiptir. Böylece bir süre sonra dışarıya götürmek yerine evde onun için tuvalet yapacağı düzenlemelerde bulunabilirsiniz.

Tırnak ve pati temizliğine oldukça dikkat etmeniz gerekir. Haftalık periyotlar ile takip etmenizde fayda olacaktır. Hızlı büyüyen tırnakları bulunur. Oyun oynarken veya kucağınıza aldığınızda vücudunuzda çizikler oluşturacak kadar uzayacaktır. Ağız ve dişleri sürekli temizlenmelidir. Genellikle kendileri temizleme çabasına girdiğinde ortalık salya olabilir. Kilo almaya oldukça eğilimli ve sürekli yemeye müsait canlılardır. Ancak bu konuda dikkatli olmanız gerekir fazla kilo sağlık sorunları yaşatabilir.

 

French Bulldog eğitilebilir mi? Eğitim zorlukları nelerdir?

Bulldog cinsi köpekler genellikle eğitim sürecini kolaylıkla kavrayabilirler. Ancak aldığınız köpeğin yavrudan sizde yetişmesinde faydalı durumlar söz konusudur. Aksi halde daha önceden bakılma ve ilgilenme durumlarına hâkim olmadan aldığınızda farklı durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Böylece hırçın ve saldırgan hale getirilmiş veya sahibi tarafından ilgi görmemiş olabilir. Köpekler genellikle duyguları ile hareket eden varlıklardır. Bu durumda eğitim sürecini ciddi anlamda etkilemektedir.

French bulldog eğitimi sürecinde tamamen eğlenceli ve oyun havası katacak uygulamalarda bulunmalısınız. Yapı ve ırk bakımından enerjik ve eğlenmeyi seven canlılardır. Bu durumda sevdiği oyuncaklar ve ödül mamaları özenle tercih edilmelidir. Hafızaları oldukça kuvvetli ve algı yönleri güçlüdür. Bu durumda komutlarınıza hızlıca alışacak ve uygulamalara başlayacaktır. Tek olumsuz yönü vardır. Buda inatçı yapısıdır, bu durumda üstelememek ve kendi halinde birkaç gün bırakılması fayda sağlar. Üstelemeniz durumunda size karşı savaş açabilir ve eğitiminize cevap vermeyebilir.