nettepet
nettepet

Alman Kurdu

Alman Kurdu
KöpekAlman Kurdu kategorisinde 326 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı
Fiyat
İlan Tarihi
Cinsiyet
İlan Resmi
Görüşülür
31 Mart 2024
Her İkiside
Antalya
İlan Resmi
Görüşülür
30 Aralık 2023
Her İkiside
Bursa
İlan Resmi
Görüşülür
11 Kasım 2023
Her İkiside
Ankara

Yükleniyor...

Gösterilecek Başka İçerik Yok

Daha fazla icerik gösterilemiyor

Alman Kurdu İlanları Evlerinde ya da bahçelerinde yer alan alanda bir hayvan beslemek isteyenlerin genelde ilk tercihi arasında köpekler bulunur. Köpeklerde kendi aralarında farklı ırklara ve türlere ait olabildiğinden oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Bu sebeple kendi ilgi ve isteğiniz doğrultusunda bir köpek sahibi olabilirsiniz. Eğer tercihiniz bir alman kurdundan yana olacaksa sitemizde yer alan alman kurtlarına bakarak satılık alman kurdu kısmını inceleyebilirsiniz. Böylelikle sizde bir alman kurduna sahip olabilirsiniz. Alman kurtlarının diğerlerinden ayrılmasını sağlayan belli başlı özellikleri vardır. Alman kurtları oldukça zeki ve sosyal hayranlardır. Karşısındaki kişileri etkisi altına alabilirler. Fiziksel özellikleri ise parlak ve kızıl renkli tüyleri vardır. Kafa yapısı gövde kısmına oranla daha büyüktür. İri gözlere ve dik kulaklara sahip olan alman kurdu dünya üzerinde en çok tercih edilen hayvanlardandır. 

Alman kurdu cinsinin tarihi 1800'lü yıllara kadar dayanmaktadır. Genellikle yasadışı maddelerin bulunması ve koruma gibi görevlerde kullanılmaktadır. Alman kurdu cinsi aynı zamanda Alsatian ismi ile de bilinmektedir. Halk arasında polis köpeği olarak da bilinmektedirler.

Bu köpeklerin koku duyuları aşırı derecede gelişmiştir. Genel olarak hırçın ve saldırgan zannedilmelerine rağmen, oldukça aile canlısı ve şefkat doludurlar. Önemli olan Alman kurdunun nasıl yetiştirildiğidir. Örneğin polis köpeği olmak üzere yetiştirilen bir Alman kurdu ile evde bakılmak üzere yetiştirilen bir Alman kurdu aynı karakteristik özelliklere sahip olmayacaktır.

Yavru Alman Kurdu Cinsi

Yavru Alman kurdunun, sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için daha yavruyken çok iyi bakılması gerekmektedir. Aynı zamanda doğru beslenmenin de sağlanması önemlidir. Bu tür aşırı zekidir. Dünya üzerinde en çok beğenilen köpek türlerinden bir tanesidir. Yüksek bir atletik yapıya, yüksek bir zekaya ve fazla güçlü olma özelliklerine sahiptir ve bu özellikler Alman kurdunu ön plana çıkarmaktadır.

 Aynı zamanda Alman kurdu eğer iyi yetiştirilmez ve iyi bir eğitim verilmezse oldukça saldırgan olabilmektedir. Bu nedenle yavruyken eğitiminin iyi verilmesi en doğru yol olacaktır. Yavru zamanlarında evde çok haraketli olacaktır. Enerjisini atabilmesi için mutlaka dışarı çıkarılmaya ihtiyaç duyacaktır.

Günlük yürüyüşler ile sağlıklı olmasına katkı sağlanabilir. Aynı zamanda çok zeki oldukları için eğitim verilmesi oldukça kolaydır. Yavruyken öğrenme kabiliyetleri büyüdükleri hale göre kat kat fazladır. Öğretilmek istenen neredeyse her şeyi çok kısa süre içerisinde öğrenebilmektedirler.

Alman Kurdunun Karakteri

Alman kurtları çok güçlüdür. Aynı zamanda çevik, zeki ve atletiktirler. Bu açıdan fazlasıyla hareketli bir köpek türüdür. Ancak aynı zamanda da yalnız kalmaktan hoşlanmamaktadırlar. Yani bu cins köpekler evde tek başına uzun süre bırakılmamalıdır.

Sahipleri ile zaman geçirmek, onlara büyük keyif vermektedir. Her ne kadar güçlü bir köpek türü olsa da aile aktivitelerinden aşırı hoşlanırlar. Aynı zamanda çocuklar ve diğer köpekler ile de iletişimleri oldukça iyidir. Özellikle çocuklarla oyun oynama konusunda hem etrafa neşe saçarlar hem de kendileri bundan çok keyif alırlar. Yavruyken alıp evde büyütmek kendilerini ailenizin bir parçası olarak hissetmelerini sağlar.

Alman Kurdunun Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Alman kurtları yapısı gereği oldukça egzersize ihtiyaç duymaktadır. Bu doğrultuda çok hareketli bir yapıya sahiptirler. Alman kurtlarının tüy yapıları 3 farklı türden oluşmaktadır. Genellikle uzun, dalgalı ve kalın tüy yapısına sahiptirler. En yaygın görüleni ise siyah ten renkli ve yüzü maskeli görünen biçimdedir. Bazı Alman kurtlarında ise hem siyah, hem gri, hem de sarı tüylerin karışımı bir tüy yapısı bulunabilmektedir. Alman kurtları polislerle çalışırken ve itaat çalışmalarına yönelik eğitimler alırken bundan çok keyif duyarlar. Çok kaslı vücut yapıları vardır.

Aynı zamanda kulakları oldukça dik ve burunları sivridir. Ortalama kilogram olarak 41 kilogram civarındadırlar. Erkek Alman kurtlarının ortalama boyu 61 ile 66 santimetre arasında değişirken, dişi alman kurtlarının boyu ise 56 ile 61 santimetre arasında değişmektedir. Alman kurtlarının sindirim sistemleri oldukça hassastır. Evdeki yenilen yemeklerden vermek bu türe zarar verecektir.

Asıl ihtiyacı olan kuru mama tüketimidir. Alman kurdu 1 yaşına gelene kadar yavru köpekler için olan mamalar ile beslenmesi gerekmektedir. Vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi mama aracılığı ile karşılayabilmektedir. Ev yemeklerinin verilmesi, köpeğin hem sindirim sistemine zarar verir hem de bazı hastalıkların ortaya çıkmasına ön ayak olacaktır. Bu nedenle veterinerlerin tavsiye ettiği ölçülerde ve markada mama kullanımı yapılması, bu tür açıdan büyük önem taşımaktadır.

Alman Kurtlarında Ortaya Çıkan Kalıtsal Hastalıklar

Alman kurtlarında görülebilen hastalıklar şu biçimdedir;

  • Katarakt
  • Hipotiroidizm
  • Kalça Displazisi
  • Hemeralopia
  • Kalıtsal Polinöropati

Bu hastalıkların her Alman kurdunda olmasına gerek yoktur. Bunlar sadece bazı Alman kurtlarında genetik olarak ortaya çıkabilen hastalıklardır. Yine de belirli aralıklarla bir veteriner hekim tarafından muayene edilmeleri, diğer tüm hastalıkların da hem ön teşhisi için hem de erkenden tedavisinin sağlanması açısından fayda sağlayacaktır.

Alman Kurdu Fiyatları

Alman kurdu fiyatları köpeğin yaşına ve cinsine göre değişmektedir. Ancak ortalama olarak Alman kurtlarının fiyatları 2.500-18.000 Türk Lirası arasında değişmektedir.