nettepet
nettepet

Husky

Husky
KöpekHusky kategorisinde 196 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı
Fiyat
İlan Tarihi
Cinsiyet
İlan Resmi
Görüşülür
15 Mart 2024
Her İkiside
İstanbul
İlan Resmi
Görüşülür
14 Mart 2024
Her İkiside
İstanbul
İlan Resmi
Görüşülür
21 Aralık 2023
Her İkiside
İstanbul
İlan Resmi
Görüşülür
13 Aralık 2023
Her İkiside
İstanbul
İlan Resmi
Görüşülür
31 Ekim 2023
Her İkiside
Bursa
İlan Resmi
Görüşülür
14 Ocak 2024
Her İkiside
İstanbul
İlan Resmi
Sahiplendirme
26 Aralık 2023
Erkek
İstanbul
İlan Resmi
Sahiplendirme
29 Kasım 2023
Erkek
İstanbul
İlan Resmi
Sahiplendirme
18 Ekim 2023
Erkek
Bursa
İlan Resmi
Görüşülür
25 Şubat 2023
Her İkiside
İstanbul

Yükleniyor...

Gösterilecek Başka İçerik Yok

Daha fazla icerik gösterilemiyor

Sibirya Kurdu - Husky

Sibirya Kurdu aynı zamanda İngilizce olarak ''Hursky'' olarak da biliniyor. Oldukça sevimli köpek türlerinden olan sibirya kurdu, en yaramaz köpeklerden de biridir. Eğitilmesi oldukça önemlidir. Eğitilmediği takdirde yaramaz bir köpek oldukları için çeşitli zararlara yol açabiliyor. Oldukça aktif bir yapıya sahiptirler. Yalnız kaldıkları zaman ulumaya başlarlar. Genellikle sürü hayvanlardır. Bu tür köpekleri sahiplenmek isteyen kişiler tek başına satın alınması önerilmez. En az iki tane almakta fayda vardır.

Sibirya Kurdunun Özellikleri

Sibirya kurdu dikkat çekici görünüşleri ile tercih edilen köpek türlerindendir. Sert bir bakışa sahip olsa da sakin bir ruha sahiptir. Göz renkleri ile oldukça dikkat çeken bu köpek türlerinin başlıca özellikleri ise şu şekildedir;

 • Ortalama olarak boyları erkeklerde 55 - 65 cm arasında ve dişilerde ise 50 - 60 cm arasında değişir.
 • Ağırlıkları erkeklerde 45 - 60 kg, dişilerde ise 40 - 50 kg arasındadır.
 • Göz renkleri cam mavisidir. Bunun dışında düz mavi gözlere ve kahverengi renginde gözlere sahip sibirya kurdu da yer alıyor.
 • Atletik bir vücuda sahiptir.
 • İnsanlara ve diğer köpek türlerine karşı sıcak kanlı olan bir türdür.
 • Yalnızlığı sevmez.
 • Gezmeyi çok sever.
 • Uluma eğilimleri oldukça yüksektir.
 • Oyun oynamaktan keyif alır.
 • Sürekli olarak egzersiz yaptırmak gerekir.
 • Yüksek enerjiye sahip bir türdür.

Sibirya kurdu profesyonel bir eğitimci yardımı ile iyi bir eğitim verilmesi şarttır. Özellikle ilk kez bir köpek sahibi olacak kişiler için buna dikkat edilmelidir. Yaramaz bir yapıya sahip bir köpek oldukları için eğitim şarttır. İyi bir eğitim verilmediği takdirde etrafa çeşitli zararlar da verebilir.

Sibirya Kurdu Bakımı

Sibirya kurdunun bakımı da, oldukça zahmetli olan bir köpek türüdür. Tüy dökme sorunları vardır. Bu köpekler yılda iki kez tüy dökme eğilimine sahip. Günlük olarak yaklaşık yarım saat egzersiz yaptırılması gerekir. Soğuk iklimde yaşayan bu köpek türleri, uzun süre sıcak ortamlarda bırakılmamaya özen gösterilmelidir. Düzenli olarak itaat eğitimleri yaptırılmalıdır. Bu eğitimlere ara verilmemesi önerilir. Özellikle tasma eğitimi bu köpek türlerine verilmesi gereken önemli eğitimlerden biridir. Serbest bırakılmaması da önerilir. Serbest bırakıldığı takdirde uzaklaşabiliyor. Bu açıdan bu konuya da titizlikle yaklaşmakta fayda vardır.

Sibirya kurdu, günlük olarak veteriner önerisi doğrultusunda beslenmesi yaptırılmalıdır. Günde iki kez veterinerin önereceği şekilde beslenmesi yeterli olacaktır. Sibirya kurdunun dişleri de haftalık olarak en az 2 defa fırçalanmasına özen gösterilmelidir. Bu hijyen ve temizlik açısından önemlidir. Bu köpek türlerini yıkamak için de doğru bir köpek şampuanı kullanılmalıdır. Aylık olarak 1 - 2 defa tırnak kesimi yapılmalıdır. Kulakları haftalık olarak kontrol edilmelidir. Gözlerinde kızarıklık ya da akıntı gibi durumların olmamasına dikkat edilmelidir. Olduğu takdirde ise veterinere danışmakta fayda vardır.

Sibirya Kurdunun Karakteristik Yapısı

Sibirya kurdu, insanlar ve diğer köpek türleri ile iyi anlaşabilen onlara karşı sıcak kanlı davranan köpek türleridir. Arkadaş canlısı köpeklerdir. Çocuklarla iyi bir arkadaşlık kurabilir. Bekçi köpeği olarak kullanımı ise uygun değildir. Yabancı kişilere karşı nasıl davranacağını ya da neden havlaması gerektiğini bilmezler. Özgür bir ruha sahiptirler. Bu açıdan kurtlara da benzerler. Bazı durumlarda inatçı özelliklerini ön plana çıkarırlar. Genellikle havladıkları zaman insanlar ile konuşmak istediğini belirtir. Özellikle yumuşak sesler çıkarması bunun en iyi belirtisidir. Oldukça minnettar bir özelliğe sahip köpek türüdür.

Sibirya Kurdunun Eğitimi

Sibirya kurdu profesyonel bir eğitim alması gerekir. Kaçma eğilimi gösteren köpeklerdir. Bu açıdan erken yaşta gerekli eğitimler bir profesyonel eğitimci tarafından verilmelidir. Bu köpek türleri için eğitim oldukça önemlidir. Çeşitli iletişim egzersizleri yaptırılmalıdır. ''Gel'', ''bana gel'' gibi komutlar öğretilmelidir.

Sibirya Kurdunun Hangi Hastalıklara Karşı Eğilimi Vardır?

Sibirya kurdu diğer köpek türleri gibi çeşitli hastalıklara karşı da oldukça eğilim gösteren köpek türleridir. Katarakt, Korneal distrofi, Perianal adenom, Atopik dermatit, Hipertansiyon, Gırtlak felci ve erkeklerde testis tümörü hastalıklarını geçirebilir.

Sibirya Kurdu - Husky fiyat

Sibirya kurdu fiyatları 400 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir. Yavru iken alınması durumunda ise ortalama olarak 300 TL civarında bulmak mümkün.