209 İlan

Pug


Tüm İlanları Aşağıda Bulabilirsiniz.
209 İlan
Pug
Tüm İlanları Aşağıda Bulabilirsiniz.
KöpekPug kategorisinde 209 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Pug

Pug Sahiplenme Pug köpek ırkının çıkış merkezi Çin olarak öngörülüyor. Çin'de ikamet eden pekçok aileler tarafından pug köpek cinsi tercih ediliyor. Pug köpek cinsi, gerek evcil olması ve gerekse de insanlar ile kusursuz bir şekilde uyum göstermesi sayesinde pug ilanları süs köpeği olarak kullanılabiliyor. Pug köpek cinsinin ayrıca Mopsve Carlin adıyla da biliniyor. Pug İlanları Dünyanın pekçok ülkesinde tercih edilen Satılık Pug köpek cinsi mutlu ve sevecen bir karakter yapısına sahip olmakla birlikte sahibine karşı son derece sadıktır. Sevildiğini hissettiği andan itibaren sahibini öpmekten kaçınmaz, pug köpek cinsi oyun severdir ancak ceza almaktan hoşlanmayan bir karaktere sahiptir. Yaşam süreleri ortalama olarak 12 ila 15 yıl aralığındadır ve diğer köpek cinsleri ile uyum sağlayabilirler. Pug Fiyatları Türkiye'de de yaygın olarak tercih edilen pug fiyatları pug köpek cinsleri genel olarak her bütçeye hitap edebilen fiyat tarifesi üzerinden satışa sunuluyor. Özellikle kaliteli ve güvenilir pug köpek cinsi kurumsal web sitesi üzerinden pug köpek cinsleri daha düşük fiyat tarifesinden satın alınabilir.

Pug cinsi eski kökenlere sahip ırk köpeklerden oluştuğu bilinir. Tarihi M.Ö 400 yıllarına kadar dayanmaktadır. Asya bölgesinde belirmeye başlayan türün atalarına yönelik farklı araştırmaların devam ettiği bilinmektedir. Türlü huylara ve vahşi doğadan gelip evcilleştirilme özelliğine dayanan cinslerden oluşmaktadır. Günümüzde tanımlanması kısa tüylü, eğlenceli, sevimli ve eğitilmesi kolay yapılara sahiptir. Ancak atalarının bazı kötü huylarını sürdürmeye devam ettikleri ise zaman zaman belirtilerini gösterebilir.

 

Pug ırkı köpeklerin karakter özellikleri

Pug ırkı köpekler, evcil yetiştirilebilen ve kolay adapte olan yönlere sahiptir. Bağlılık ve duygusal yönleri ile öne çıkan türün geçmişi oldukça zorlu yaşam mücadelesine dayanmaktadır. Eski nesilleri bütün doğa olaylarına ve zorluklara alışma gücünü deneyimlemişlerdi. Ancak yeni nesilde gelişimini sürdüren cinsleri için en ihtiyaç duyulan alanlar ev olarak belirlenmiştir. Hareketli ve eğlenceli tavırlara sahip pug cinsi köpekler sıklıkla oyun oynamak ister. Bu aktiviteye bayılırlar ve sahibi ile arasında ki bağları güçlendirir.

Sahiplerinin sesine alışmaları kısa süre alır ve itaat etmeyi çabuk kavrarlar. Farklı kişilerden gelen komutları dinlemez ve farklı girişimlerde bulunabilir. Saldırgan yönleri yüksek olasılıkla mümkündür, ancak sahibinin yanında uysal davranışlar sergiler. Durduk yere havlama gibi özellikleri bulunmaz. Sesleri rahatsız edecek şekilde çıkmamaktadır. Yapısı gereği kıskançlıkları da bulunur. Sahibini ne olursa olsun kıskanmaktadır. Özellikle farklı hayvan türleri ve insanlardan kıskanması mümkündür. Böyle bir durumda saldırma ve havlama olasılıkları yüksektir.

Tarihi geçmişlerinde bu pug cinslerini özel kılan bazı örnekler vardır. Akıllı ve sadık olmalarının en belirgin bazı kaynakları ve gerçekleşmiş hikayeleri bulunur. 1572 yılında pug cinsi köpek saldırıyı önceden hissetmiş ve sahibine karşı uyarılarda bulunmuştur. Farklı örneklerden birisi çoğu insanın tarihi konulardan tanıdığı Napolyon ile bir örnektir. Napolyon hapisteyken karısına göndereceği mektupları pug ırkı köpeğinin tasmasına gizleyerek onu ulaştırmasını istermiş. Aldığı komut üzerine harekete geçer ve bağlılığını gösterirmiş.

 

Pug cinsi köpeklerin bakımı nasıl yapılır?

Pug cinsi köpeklerin bakımı oldukça kolay ve zahmet gerektirmeyen özelliklere sahiptir. Boyut bakımından kısa olmaları yere yakın olduklarından ötürü çabuk kirlenmelerini sağlayabilir. Ancak fark edilmesi durumunda uygulanacak temizlik kısa sürecektir. Tüy yapıları hemen temizlenmeye ve dağılmamaya elverişlidir. Tıraş ederken oldukça uysal tavırlara sahiptir. Böylece zarar verme riskini ortadan kaldırarak tıraş işlemini uygulayabilirsiniz. Irklarının geçmişlerine göre suyu seven ve yeni nesillerinde en çok sevilen özellikleri ise yıkanma alışkanlıklarıdır.

Yıkanma konusunda sizin suyu hazırlayıp köpeği temizlemenizi beklemez. Kendisi duş almak için size ısrarcı davranabilir ve bu oldukça işinizi görecek durumlardan birisidir. Aksi halde farklı bir köpek ırkına mensup hayvanların yıkanma konusunda yaşattıkları zorlukları tahmin edebilirsiniz. Buruşuk suratlarından ötürü ağız bölgelerinde yaralar oluşabilir. En çok zorlayan ve hassas davranılması gereken bakım türü budur. Nemli pamuk kullanarak yüzünde ki buruşuk alanları temizleyebilirsiniz.

Yüzünde ki kırışıklar yemek kalıntıları sayesinde mantar oluşması ve enfeksiyon kapma oranı yüksek bölgedir. Bunları gidermek ise köpeğinizin canını yakacak uygulamalardan geçebilir. Köpeğiniz bu durumda agresif davranırsa umursamamalısınız. Çünkü sağlık durumunu bozacak sebeplerin giderilmesi gerekir.

 

Pug ırkı köpeklerin genel sağlık sorunları ve çözümleri

  • Yemek yemeyi çok severler fakat bu durum onların sağlığına zararlıdır.
  • Vücut yapılarına göre nefes darlığı çekebilirler. Özellikle bu durumu yaz aylarında sürekli yaşarlar. Bu durumda egzersizleri yaz mevsiminde daha az yaptırın.
  • Yaz aylarında serinlemeleri sağlıkları açısından önemlidir. Dondurma, soğuk içecek ve soğutma minderi kullanılabilir.
  • Soğuk havalarda fazla egzersiz yapmamalıdır. Aksi halde hipotermi geçirebilir.
  • Bahar aylarında alerjik reaksiyonlar göstermesi mümkündür. Huysuzluk ve sahibinden kaçma durumları ile karşılaşılır. Genellikle çiftleşme dönemlerinde bu durumlar gözlemlenir.