1245 İlan

Maltese Terrier


Tüm İlanları Aşağıda Bulabilirsiniz.
1245 İlan
Maltese Terrier
Tüm İlanları Aşağıda Bulabilirsiniz.
KöpekMaltese Terrier kategorisinde 1245 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltese Terrier (Malta Köpeği)

Maltese Terrier İlanları Ortalama yaşam süresi 15 ila 18 yıl aralığında sürebilen maltese terrier en çok tercih edilen ve en ucuz yavru köpekler kategorisine giren süs köpek cinsidir. Sevecen ve tatlı yapısı sayesinde apartman ortamına uyum sağlayabilen Maltese Fiyatları özellikle gerekli eğitimi aldığında insanlar ve diğer köpek türleri ile muhteşem dostluklar kurabilir. Maltese Terrier Fiyatları Maltese terrier köpek ırkı, sevecen, oyun sever, insanların kendisi ile ilgilenmesinden hoşlanan, kucakta durmaktan hoşlanan, fakat aşırı ilgiden hoşlanmayan, öğrenmeye hevesli, kolayca sosyalleşebilen Maltese Terrier İlanları gibi pek çok özelliklere sahiptir. Maltese Terrier Sahiplenme Maltese terrier, tüy dökmediğinden günlük olarak pasif kalan tüylerin taranarak temizlenmesi yeterlidir. Maltese terrier günlük bakımı oldukça kolay ve kısa sürelidir. Sadece Satılık Maltese göz çevresinde bulunan huzursuz verici kılların temizlenmesi gerekiyor. Maltese terrier bazı türlerinde bakımın daha güzel olabilmesi açısından 1-2 inch uzunluğunda tüylü kalacak tarzda tıraş edilebilir. Bazılarında da tüylerin dolanmaması açısından sarılırlar. Maltese terrier köpek ırkı ayrıca ekonomik fiyat tarifesinden sunuluyor ve Türkiye genelinde uygun fiyata maltese terrier en çok tercih edilen küçük yapılı köpek ırkları arasında bulunuyor. Maltese terrier köpek ırkı sayesinde yaşamınıza renk katabilir ve günlük tüm stres ve ruhsal gerginliklerden arınabilirsiniz.

 

Maltese Terrier ırkı bilinen en sadık süs köpeğidir. Ele avuca kolayca sığar ve minik görüntüsü ile sempatik pozlar verir. Peluş oyuncak görünümü ve bembeyaz tüy yapısı ile ilgileri üstüne çekmeyi başarır. Ayrıca kendisine ilgi gösterilmesini sevmesi ise tartışılmaz özelliklerindendir. Oldukça cana yakın ve sahibine bağlı köpeklerdir. İtaat etmesi ve kolay eğitilmesi yönü ile hiç sorun yaşatmaz. Bakımları zordur ve kirlenmeyi pek sevmeyen cinsler arasında yer alır.

 

Maltese Terrier (Malta Köpeği) ırkı karakteri ve özellikleri nelerdir?

Malta köpeği, bir diğer adlandırılması ile bilinir. Sevecen ve küçük olmasından ötürü eğlenceli vakit geçirmek amaçlı tercih edilirler. Küçük ailelerin veya tek çocuklu ailelerin sıklıkla seçme sebebi ise budur. Çocukları ile eğlenceli vakitler geçirmesi ve aileye yeni bir dost eklemenin keyfini yaşarlar. Genel olarak en ideal aile köpeği cinsleri arasında yer alır. Sahibine bağlılığı ve itaat etmesi ise en belirgin huylarından birisidir. Sevgi ve ilgi gösterilmesi onu çılgına çevirir. Bu durum en çok hoşlandığı şeyler arasındadır.

Gösterilen ilgiyi karşılıksız bırakmamak ise onun en büyük eğlence kaynağını ortaya çıkarır. Oyunlar oynar, çeşitli akrobatik hareketler peşindedir ve hareketli yapıya sahiplerdir. Küçük olması kurnazlığını ve tehdit edici yönlerini gizlemiyordur. Sinirlendiği zaman etrafa saldırabilir, sinirini sizden çıkartamıyorsa farklı eşyaları parçalamaya çalışır. Bu durumu yaşamamak için ona karşı sinirli ve öfkeli tavırlar sergilememelisiniz. Bunun dışında oldukça uysal tavırları mümkündür. Tamamen sizin yaklaşımınıza ve sergilediğiniz tavırlara bakarak hareket eder.

Maltese terrier ırkı köpekler sahiplerine oldukça düşkündür. En yakın dostu ve güvendiği kişi olarak seçer. Ancak bu güveni kaybetmek oldukça kolaydır. Yabancılara karşı tutumu sempatik ve uysaldır. Herhangi bir problem çıkartmamaktadır. Farklı evcil hayvanlarınız ile bağ kurmaya çalışır. Bu durum pozitif yönde ilerlemesi durumunda ortaya yeni dostluklar ve şahane görüntüler çıkabilir. Anlaştığı farklı canlılar ile yeni aktiviteler üzerinde deneyimler sağlar. Onların sevdiği oyunları uygulamaya çalışır. Bu durum ise başarılı olamadığında komik görüntüler doğurur.

Zeki ve duygusal canlılardır. Her türlü zekâ gerektiren oyunda kendilerini öne atarlar. Ancak duygularına çok çabuk yenik düşebilirler. Her gördüğü, duyduğu, hissettiği veya fark ettiği tehlike sonucunda kendisini içine kapanık hale getirebilir. Eski neşesini ve enerjisini kaybederek halsiz tavırlar sergiler. Bu durum sıklıkla yaşanabilir. Ona en pozitif hallerinizi yansıtmaya ve sizin için ne kadar değerli olduğunu anlatmaya çalışın. Emin olun bunu gördükçe mutlu olacak ve size karşı bağlılığı artacaktır.

 

Maltese Terrier (Malta Köpeği) cinsi köpeklerin bakımı nasıl yapılır?

Maltese terrier bakımı oldukça zahmetli dönemleri yaşatabilir. Sıklıkla bakıma muhtaç ve aşırı titiz olmak isteyen köpek türüdür. Özellikle ağız bölgeleri ve tüylerinde lekelerin veya kirlerin oluşmasından nefret eder. Bu durumda siz onu temizleyene kadar rahat bırakmayacaktır. Sürekli havlamasının ve sizi rahatsız etmesinin en büyük sebepleri bunlardır.

Yumuşacık bembeyaz tüylere sahip olduğundan bahsetmiştik. Tabi bu tüylerin böylesine göz alıcı ve çekici durmasının ilk adımı bakımından geçmektedir. En çok ilgi gösterilmesi gereken yönüdür. Tüy yapısı sert olmadığından ötürü sürekli karmaşık hal alır. Bu durum ise fazladan mesai yaparak tüylerini haftada en az 2 kere taramanızı gerektirir. Kulak içi bölgeleri en temiz tutulması gereken diğer vücut bölgelerinden birisidir. Sıklıkla bakımının yapılması önemlidir. Kulaklarının iç bölgesi oldukça tüylüdür.

Bu sebeple sağlık sorunları yaşamaması açısından sürekli kontrol altında tutularak gerekli müdahaleler sağlanmalıdır. Bu durumlar dışında rutin kontrolleri sağlamanız durumunda bir sorun ile karşılaşmayacaksınız. Tuvalet sorunu ile ilgili durumu çözmeniz ise kesinlikle ihmal etmemeniz gereken yönleridir. Tuvaletini yapmasının ardından evin içerisinde oyun oynamaya devam edebilir.