nettepet
nettepet

Chow Chow - Çin Aslanı

Chow Chow - Çin Aslanı
KöpekChow Chow - Çin Aslanı kategorisinde 213 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı
Fiyat
İlan Tarihi
Cinsiyet
İlan Resmi
Görüşülür
4 Şubat 2024
Erkek
Bolu
İlan Resmi
Görüşülür
3 Ocak 2024
Erkek
Kocaeli
İlan Resmi
Görüşülür
24 Aralık 2023
Her İkiside
Ankara
İlan Resmi
Görüşülür
21 Aralık 2023
Her İkiside
İstanbul
İlan Resmi
Görüşülür
19 Aralık 2023
Erkek
Bursa
İlan Resmi
Görüşülür
25 Kasım 2023
Her İkiside
Ankara
İlan Resmi
Görüşülür
18 Kasım 2023
Her İkiside
Ankara
İlan Resmi
Görüşülür
14 Ocak 2024
Her İkiside
İstanbul
İlan Resmi
Görüşülür
7 Kasım 2023
Her İkiside
İstanbul
İlan Resmi
Sahiplendirme
14 Haziran 2023
Erkek
İstanbul
İlan Resmi
Görüşülür
7 Haziran 2023
Her İkiside
İstanbul
İlan Resmi
Görüşülür
7 Haziran 2023
Her İkiside
İstanbul

Yükleniyor...

Gösterilecek Başka İçerik Yok

Daha fazla icerik gösterilemiyor

Chow Chow

Chow Chow İlanları Çin ırkına ait olan köpek tam bir aile köpeğidir. Diğer adıda Çin Aslanı'dır. Özgürlüğüne düşkün olan bu cins sadık, kararlı ve hırçındır. Firmamızda satılık chow chow cinsi köpekler bulunur. Şayet evinizde bu tür köpek beslemeyi düşünüyorsanız doğru seçim yapmış olursunuz. Çin Aslanı Fiyatları Firmamızdan istediğiniz yaş aralığında ortalama ömürleri 16 yıl olan bu cins köpeklerden birini seçme olanağınız mevcuttur. Firmamızda satışa sunulan chow chow fiyatları yaşına göre değişkenlik gösterir. Farklı köpek cinsleri de dahil olmak üzere çin aslanı köpek cinsinin de yer aldığı sitemizde konu ile alakalı her konuda iletişim numaraları ile irtibata geçebilirsiniz. Chow Chow Sahiplenme Akıllı, çabuk eğitilen, kararlı ve sahibine bağlı olan chow chow cinsi köpekler bahçe ve ev ortamında rahatlıkla beslenebilmektedir. Evinize yeni bir dost almayı düşünenlerdenseniz chow chow ilanları dahil cins hakkında tüm ayrıntılı bilgiye sitemiz üzerinden ulaşabilir online satış gerçekleştirebilirsiniz. 336 köpek ırkı arasında yer alan ve Çin ülkesinin milli köpeği olan chow chow, aslanı andırdığı için halk arasında aslan köpeği olarak bilinir. Evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilen tür olan chow chow söz dinleyen köpek olarak bilinir. İnatçılığı ve hırçınlığı ile de dikkat çeker.Aileye bağımlı yaşadığı gibi özgürlük sevdalısıdır da aynı zamanda. 

 

Chow Chow, Çin kökenli köpek ırkıdır. Çin Aslanı ya da Aslan köpeği olarak diğer adlarıyla da bilinmektedir. Genel olarak yavru halindeyken apartman dairelerinde yaşamlarını sürdürebilmektedir. Büyüdüğünde bahçe ortamına alıştırılmaya veya ev ortamında yaşamına devam ettirilebilir. Oldukça cana yakın ve çocuklara karşı sempatik tavırlar sergileyen canlıdır. Tehlike hissetmediği sürece uysal ve sahibine bağlılık gösteren köpektir. Bu özellikleri ise birçok yönden artılarını göstermeye yeterli olabiliyor.

Bakımı konusunda artı ve eksi yönleri bulunmaktadır. En çok ihtiyacı olan destek ise egzersiz yaptırılmasıdır. Çabuk kilo alabilme ve vücut yapısını iyice büyütmeye eğilimli hayvanlardır. Farklı olarak tüy yapısı iki farklı şekilde bulunabilir. Aynı zamanda renk çeşitliliği de oldukça yeterli düzeyde görülmektedir. Aslan köpekleri yıkanmayı pek sevmeseler de yavruluk dönemlerinde kolaylıkla suya alıştırılmaları mümkündür.

 

Chow Chow karakter özellikleri

Chow chow karakter özellikleri yönünden özgürlüğe düşkün olması ile bilinen köpek türüdür. Uyanık tavırlar sergileyen ve bir o kadar sakin hareket eden yapıya sahip köpek ırkı, büyük bir duygusal bağlanmaya sahip yönleri bulunmaktadır. Kabarık tüy yapısı ve kocaman vücut görüntüsü sevimli yanlarının en belirgin olduğu yönüdür. Oldukça korumacı yönleri bulunur ve yaşantısını sürdürdüğü alanı sonuna kadar savunmayı başarır.

Farklı petlere ve köpek türlerine karşı liderlik konusunda üstünlük sağlamayı sever. Bu yönü ise üstünlük sağladığı petleri kendince koruma çabasına sokar. Çin Aslanının yanında üstünlüğünü kabul eden farklı hayvanların, dışarıdan gelecek tehlikelere karşı güvende olduğunu bilmeniz gerekir. Ebeveynine karşı da aynı üstünlüğü sağlamak istemeleri mümkündür. Bu süreçte kesinlikle ona karşı baskın tavırlar sergilemelisiniz. Aksi halde bulacağı en küçük boşluğu dahi değerlendirmeye çalışacaktır.

 

Aslan Köpeği bakımı

Aslan köpeği bakımı oldukça zahmetli ve bazı durumlarda yorucu yönleri barındırmaktadır. Özellikle tüy bakımı sürecinde birçok ebeveyn sıkılma gibi durumlar ile karşılaşabilir. Haftalık belli standartta ilerleyecek şekilde tüylerinin taranması gerekir. Yıkanma gibi durumları büyüdüğünde zorlaşabilir. Ancak yavru dönemlerinde alıştırılması ve eğitilmesi yetişkin olduğunda işinizi kolaylaştıracaktır.

Bazı sağlık sorunlarına vücut yapısı gereği özellikle dış problemler yaşaması mümkündür. Genel olarak dirsek displezyası olma yönü kabarık köpek türüdür. Vücut yapısından ötürü diz ve kalça bölgelerinde bazı problemlerin oluşması da mümkündür. Sahiplenmeniz durumunda en çok dikkat etmeniz gereken sağlık kontrolleri bunlardır.

 

Chow Chow eğitimi zor mudur?

Chow Chow eğitim süreçlerinde oldukça başarılı ve öğrenmeye yatkın köpek ırkıdır. Hatta eğitimde dünyanın en çok uyum sağlayan köpekleri olarak da bilinir. Bu durum onları aşırı itaatkar ve disiplinli olmasını sağlamaktadır. Eğitimi boyunca tavırlarınıza göre yanıt vermektedir. Kesinlikle köpeğinize karşı ılımlı yaklaşım sergilemelisiniz. Fakat bu süreçte ona kimin üstün olduğunu da kanıtlamanız gerekir. Karakter yapısına göre size üstünlük kurmaya çalışması mümkündür.

Tasma ve tasma ile ilerleyen eğitim sürecinde zorluklar yaşayabilirsiniz. Yaşına göre karşılık verme olasılığı artmaktadır. Belli başlı komutları zeki olmasından ötürü hızla kavrayabilir. Ancak bazı durumlarda öğrenme hızı düşebilir. Bu süreçte kesinlikle üstelememeli ve onu ödüllendirmeyi denemelisiniz. Her köpek türü başarısının ardından ödüllendirilmeyi sever.

 

Chow Chow genel özellikler

Chow Chow yaşam süresi 10 ila 15 yıl arasında değişim göstermektedir. Boyutları ise 46 ila 56 cm arasında değişmektedir. Boyutlarına göre kilo oranının korunması ve maksimumun üzerine çıkarılmaması gerekir. Aksi halde sağlık sorunları ile karşılaşmanız mümkündür. Kiloları 20 ila 32 arasındadır. Oldukça enerjik ve çocuklarla anlaşma potansiyeli yüksektir. Oyuncu yapısı ve farklı petlerle geçinmesi iyidir. Sürekli egzersiz ihtiyacı duymaktadır. Günlük uygulanması tavsiye edilir. Eğitim süreci hızla ilerleyebilir ve oldukça korumacı yönlere sahip canlılardır.

 

Chow Chow - Çin Aslanı Fiyat

10 ile 15 yıl arası ortalama ömre sahip olan bu ırk siyah, krem, kızıl, kahve, kırmızı renkleri ile bilinir. Boyları dişilerde 51 cm kadar erkeklerde ise 56 cm kadar uzayabilmektedir. Ortalama kiloları dişilerde 27 kg erkeklerde 32 kg kadar çıkabilir. En belirgin özellikleri arasında siyah renkli dil yapısı sahiptir. Diğer canlılara karşı mesafeli duruşları ile bilinen chow chowlar iyi bir koruyucudur. Fiziki özellikleri

 Sevimli olmaları

 Kalın ve sık dokulu tüylere sahip olmaları

 Siyah renkli dil yapısı

 Aslan gibi yeleli olmaları

 Hantal bir yapıya sahip olmaları

 Obeziteye uygun yapıları ile dikkat çekerler

Ayrıca bu fiziki özellikleri dışında sergiledikleri karakteristik özellikler arasında

  • Orta seviyeli bir zekaya sahip olmaları
  • Eğitilmeleri konusunda zorluk çıkarmaları
  • Asosyal olmaları ile bilinirler.

Egzersizlere yatkınlıkları olmayan chow chowlar sevimlilikleri ile dikkat çeker. Çok fazla tüy dökmeleri ile bilinen chow chowların bakımları da oldukça zordur. Hareketsizliği seven chow chowlar beslendikçe ağırlaşırlar.

Chow chow köpek satın almayı düşünen hayvanseverlerin ortalama 6000 TL'yi gözden çıkarmaları gerekir. Fiyat farklılığı chow chowun yaşına ve rengine göre değişir. En çok tercih edilen renk krem olduğu için fiyat olarak diğerlerine göre daha pahallıdır. Bu köpekleri petshop yada eş ve dosttan sahiplenmek mümkün.

En yakın arkadaşları aile içerisinde çocuklar olan chow chowları severken yine de temkinli davranmak gerekir. Bakımları ve beslenmelerine dikkat edilmediğinde bakteriyel ve viral enfeksiyonlara yakalanabilir. Tüylerinin sık olması nedeni ile, kurtçuk, pire ve bit taşıyıcısı olabilirler. Bu nedenle sıklıkla tüylerinin taranması ve yıkanması gerekir. İç parazit bu köpeklerin yaşayabileceği hastalıklar arasında yer alır. Tırnak, diş ve kulak temizliği 15 günü geçmeyecek şekilde düzenli periyodlarda yapılmalıdır. Aşılar ve bakımı için veterinerlerden destek almak şart.

Hantal yapıları ile bilinen chow chowlar için önerilecek en iyi egzersiz uzun yürüyüşler olabilir. Sıcak havalara karşı duyarlı olan chow chowlar sıcak havalarda yürüyüşe çıkarılmamalıdır ve sıklıkla su ihtiyacı karşılanmalıdır.

Apartmanlarda da yaşamaya uygun olan chow chow cinsi köpekleri sahiplenirken açık hava v geniş alanları sevmeleri nedeniyle sahiplerinin sahiplenmesi daha uygun olacaktır. Çin ve İngiltere ülkelerinde sıklıkla görülen chow chowlar dünyada gelir getiren en iyi köpekler arasında yer alır.