133 İlan

Chow Chow - Çin Aslanı


Tüm İlanları Aşağıda Bulabilirsiniz.
133 İlan
Chow Chow - Çin Aslanı
Tüm İlanları Aşağıda Bulabilirsiniz.
KöpekChow Chow - Çin Aslanı kategorisinde 133 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Chow Chow

Chow Chow İlanları Çin ırkına ait olan köpek tam bir aile köpeğidir. Diğer adıda Çin Aslanı'dır. Özgürlüğüne düşkün olan bu cins sadık, kararlı ve hırçındır. Firmamızda satılık chow chow cinsi köpekler bulunur. Şayet evinizde bu tür köpek beslemeyi düşünüyorsanız doğru seçim yapmış olursunuz. Çin Aslanı Fiyatları Firmamızdan istediğiniz yaş aralığında ortalama ömürleri 16 yıl olan bu cins köpeklerden birini seçme olanağınız mevcuttur. Firmamızda satışa sunulan chow chow fiyatları yaşına göre değişkenlik gösterir. Farklı köpek cinsleri de dahil olmak üzere çin aslanı köpek cinsinin de yer aldığı sitemizde konu ile alakalı her konuda iletişim numaraları ile irtibata geçebilirsiniz. Chow Chow Sahiplenme Akıllı, çabuk eğitilen, kararlı ve sahibine bağlı olan chow chow cinsi köpekler bahçe ve ev ortamında rahatlıkla beslenebilmektedir. Evinize yeni bir dost almayı düşünenlerdenseniz chow chow ilanları dahil cins hakkında tüm ayrıntılı bilgiye sitemiz üzerinden ulaşabilir online satış gerçekleştirebilirsiniz.

 

Chow Chow, Çin kökenli köpek ırkıdır. Çin Aslanı ya da Aslan köpeği olarak diğer adlarıyla da bilinmektedir. Genel olarak yavru halindeyken apartman dairelerinde yaşamlarını sürdürebilmektedir. Büyüdüğünde bahçe ortamına alıştırılmaya veya ev ortamında yaşamına devam ettirilebilir. Oldukça cana yakın ve çocuklara karşı sempatik tavırlar sergileyen canlıdır. Tehlike hissetmediği sürece uysal ve sahibine bağlılık gösteren köpektir. Bu özellikleri ise birçok yönden artılarını göstermeye yeterli olabiliyor.

Bakımı konusunda artı ve eksi yönleri bulunmaktadır. En çok ihtiyacı olan destek ise egzersiz yaptırılmasıdır. Çabuk kilo alabilme ve vücut yapısını iyice büyütmeye eğilimli hayvanlardır. Farklı olarak tüy yapısı iki farklı şekilde bulunabilir. Aynı zamanda renk çeşitliliği de oldukça yeterli düzeyde görülmektedir. Aslan köpekleri yıkanmayı pek sevmeseler de yavruluk dönemlerinde kolaylıkla suya alıştırılmaları mümkündür.

 

Chow Chow karakter özellikleri

Chow chow karakter özellikleri yönünden özgürlüğe düşkün olması ile bilinen köpek türüdür. Uyanık tavırlar sergileyen ve bir o kadar sakin hareket eden yapıya sahip köpek ırkı, büyük bir duygusal bağlanmaya sahip yönleri bulunmaktadır. Kabarık tüy yapısı ve kocaman vücut görüntüsü sevimli yanlarının en belirgin olduğu yönüdür. Oldukça korumacı yönleri bulunur ve yaşantısını sürdürdüğü alanı sonuna kadar savunmayı başarır.

Farklı petlere ve köpek türlerine karşı liderlik konusunda üstünlük sağlamayı sever. Bu yönü ise üstünlük sağladığı petleri kendince koruma çabasına sokar. Çin Aslanının yanında üstünlüğünü kabul eden farklı hayvanların, dışarıdan gelecek tehlikelere karşı güvende olduğunu bilmeniz gerekir. Ebeveynine karşı da aynı üstünlüğü sağlamak istemeleri mümkündür. Bu süreçte kesinlikle ona karşı baskın tavırlar sergilemelisiniz. Aksi halde bulacağı en küçük boşluğu dahi değerlendirmeye çalışacaktır.

 

Aslan Köpeği bakımı

Aslan köpeği bakımı oldukça zahmetli ve bazı durumlarda yorucu yönleri barındırmaktadır. Özellikle tüy bakımı sürecinde birçok ebeveyn sıkılma gibi durumlar ile karşılaşabilir. Haftalık belli standartta ilerleyecek şekilde tüylerinin taranması gerekir. Yıkanma gibi durumları büyüdüğünde zorlaşabilir. Ancak yavru dönemlerinde alıştırılması ve eğitilmesi yetişkin olduğunda işinizi kolaylaştıracaktır.

Bazı sağlık sorunlarına vücut yapısı gereği özellikle dış problemler yaşaması mümkündür. Genel olarak dirsek displezyası olma yönü kabarık köpek türüdür. Vücut yapısından ötürü diz ve kalça bölgelerinde bazı problemlerin oluşması da mümkündür. Sahiplenmeniz durumunda en çok dikkat etmeniz gereken sağlık kontrolleri bunlardır.

 

Chow Chow eğitimi

Chow Chow eğitim süreçlerinde oldukça başarılı ve öğrenmeye yatkın köpek ırkıdır. Hatta eğitimde dünyanın en çok uyum sağlayan köpekleri olarak da bilinir. Bu durum onları aşırı itaatkar ve disiplinli olmasını sağlamaktadır. Eğitimi boyunca tavırlarınıza göre yanıt vermektedir. Kesinlikle köpeğinize karşı ılımlı yaklaşım sergilemelisiniz. Fakat bu süreçte ona kimin üstün olduğunu da kanıtlamanız gerekir. Karakter yapısına göre size üstünlük kurmaya çalışması mümkündür.

Tasma ve tasma ile ilerleyen eğitim sürecinde zorluklar yaşayabilirsiniz. Yaşına göre karşılık verme olasılığı artmaktadır. Belli başlı komutları zeki olmasından ötürü hızla kavrayabilir. Ancak bazı durumlarda öğrenme hızı düşebilir. Bu süreçte kesinlikle üstelememeli ve onu ödüllendirmeyi denemelisiniz. Her köpek türü başarısının ardından ödüllendirilmeyi sever.

 

Chow Chow genel özellikler

Chow Chow yaşam süresi 10 ila 15 yıl arasında değişim göstermektedir. Boyutları ise 46 ila 56 cm arasında değişmektedir. Boyutlarına göre kilo oranının korunması ve maksimumun üzerine çıkarılmaması gerekir. Aksi halde sağlık sorunları ile karşılaşmanız mümkündür. Kiloları 20 ila 32 arasındadır. Oldukça enerjik ve çocuklarla anlaşma potansiyeli yüksektir. Oyuncu yapısı ve farklı petlerle geçinmesi iyidir. Sürekli egzersiz ihtiyacı duymaktadır. Günlük uygulanması tavsiye edilir. Eğitim süreci hızla ilerleyebilir ve oldukça korumacı yönlere sahip canlılardır.