2781 İlan

Pomeranian Boo


Tüm İlanları Aşağıda Bulabilirsiniz.
2781 İlan
Pomeranian Boo
Tüm İlanları Aşağıda Bulabilirsiniz.
KöpekPomeranian Boo kategorisinde 2781 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Cinsiyet

Pomeranian Sahiplenme

Pomeranya'da yetişen ve adını oradan alan Pomeranian Boo neşeli ve hayat doludur. Pomeranian köpekleri geniş gövdelidir. Bir tilki gibi uzun burnu vardır ve dik, dik kulakları bulunur. Gözleri koyu ve badem şeklinde ayrıca canlı ve zekidir. Çok kabarık bir kuyruk tipi bulunur. Pomeranian benzersiz gövdesi ile yelpaze gibi kuyruğu bulunur. Pomeranian boo yüksekliği 18 ila 30 cm arasında değişir. Ağırlığı 1 ila 3 kilodur. Saçları iki kattan oluşur. İç tabaka yoğun, yumuşak ve kümelenmiş ve dış kısmı çok uzun olup düz ve pürüzlüdür. Kuyruk özellikle tepelidir, boynun ve göğsün etrafındaki bir yele gibi bir sürü tüyü vardır. Pomeranian'da neredeyse bütün renkler, renk desenleri ve varyasyonları ile ortaya çıkar. En yaygın renkler monokrom kırmızı ila kahverengi, turuncu ila kırmızı, siyah, kahverengi, krem ve beyaz renklerden oluşur. Bu köpekler yani Satılık Pomeranian türleri her zaman talep görmektedir.

Pomeranian Fiyatları

Pomeranian Boo köpekleri neşeli ve şen bir hayvan olup adını Pomeranya'dan almaktadır. 2022 Yılında Pomeranian Boo köpeklerinin ortalama fiyatları 7.500 ile 30.000 TL arasında değişebiliyor.

Pomeranian Boo köpeklerde olduğu gibi diğer köpekler de satın alınırken safkan olup olmadıklarına dikkat edilmesi gerekiyor. Tüm köpekler gibi Pomeranian Boo cinsi de insanlarla uyumludur. Köpek sahibi olmak isteyen kişiler Nettepet web sitesinde kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Aynı zamanda Pomeranian Boo cinsi köpeklerini de bu siteden satın alabilirsiniz. Sağlıklı ve güzel cins köpekler her zaman insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Pomeranian Boo cinsi köpeğe sahip olmak isteyen kişilerin güvenilir üreticileri tercih etmesi oldukça önem taşıyor.

Hayvan satış piyasasının dikkatli bir şekilde araştırma yapıldıktan alınması gerekiyor. Yetişkin ve yavru alınması sahibine birçok deneyim yaşatmaktadır. Safkan özelliğe sahip bir köpek tercih edilmesi halinde köpek büyüdükçe ulaşacağı büyüklük ve fiziksel özellikler kişinin hoşuna gitmesini sağlayacaktır.

Kış mevsiminde köpek piyasasının durgun olması nedeniyle bu dönemlerde satın alınması mantıklı olacaktır. Aksi durumlarda alınan Pomeranian Boo köpek cinsi daha pahalı olmasına neden olabilir.

Bazı köpeklerin fiziksel olarak birbirine benzediği görülüyor. Yanlış seçim yapılmaması için köpek ırkı hakkında detaylı bir araştırma yapılması gerekiyor. Sizler de köpek satmak veya satın almak için Nettepet web sitesini kullanabilirsiniz.   

 

Boo Köpek

Pomeranian karakteri canlı, tuhaf, her zaman uyanık, çok hoş ve neşeli bir kişiliğe sahip olmasıdır. Patron kişiliğine sahip ve ailesine çok sadık ve özverilidir, ancak sahibi tarafından katı kurallar uygulanırsa inatçı bir hale gelebilir. Zayıf yönlerinden istifade ederek yumuşak olabilir. Harika bir arkadaştır ve aile ile vakit geçirmekten hoşlanır. İnatçı hale gelebileceği ve koşulların izin vermesi halinde zorlu olması nedeniyle sıkı ve tutarlı bir eğitim gerektirir. Yabancılara özellikle dikkat etmelisiniz. Pomeranian'da mülkünüzdeki yabancıları algıladığında havlamaya başlar.

Pomeranian Boo İlanları

Aktif ve canlıdır, günlük gezintiye, oyuna ihtiyaç duyar. Tasması olmadan gezinebileceği güvenli bir bölgeniz varsa, daha da iyidir. Yetersiz egzersiz köpeğinizi çeşitli davranış sorunlarına götürebilir. Gözlerinizi, kulaklarınızı ve tırnaklarınızı sık sık temizleyiniz. Dişlerinin de uygun şekilde tedavi edilmesi gerekiyor. Genellikle diş problemleri vardır ve nispeten genç yaşta dişlerini kaybetme eğilimindedir. Bu nedenle, diş konusunda özel dikkat gereklidir. Kaliteli kuru gıda, fırçalama, özel vitaminler ve diğer formülasyonlar, muayene ve temizlik için veterinere sık sık gidilmesi, diş etlerinin sağlığını korumak için çok önemlidir.

 

Pomeranian, süs köpeği ırkları olarak bilinir. En küçük köpek cinsleri arasında yer alır ve kendisi kadar tatlı minik gözleri bulunur. Boyutu ve eğlenceli yapısı ile ev gibi ortamlarda yetiştirilmeye uygunlardır. Oyun oynamayı ve eğlenceli aktiviteler yapmaya bayılırlar. Eğitim süreçleri ise bu huylarından ötürü oldukça kolaydır.

 

Pomeranian kökeni

Pomerenya bölgesinde yetişen ve isminin oradan gelmesi ile bilinir. Spitz türüne bağlı ve eski türüdür. 1700 – 1800 yıllarında ortaya çıkması sonucu tanınmıştır. Popülerliği dönemin İngiliz kraliçesi tarafından ilgi duyulması ile artmıştı. Kraliçe Charlotte ve Victoria tarafından beslenme ve bakım ihtiyaçları karşılanarak tüm dünyaya sevimli cinsin tanınmasını sağladılar. Maksimum 30 cm boya kadar ulaşabilir ve ağırlığı 3 kg düzeylerine ulaşabilir. Kucak ve süs köpeği olarak kullanılan pom cinsi doğa yaşamlarına uyumluluk gösteremez.

 

Pomeranian özellikleri

Yaşamları boyunca belli boy ve ağırlık özelliklerinin üstüne çıkamazlar. Sıklıkla eğlenceli aktivite yapmayı ve hareketli olmayı severler. Enerjili yapıları sadece sahibine ve tanıdığı kişilere karşı geçerli olur. Kıskanç, korumacı ve mesafeli tavırlar sergilemeleri ile sevimlilikleri bir kat daha artar. En yakın dostu sahibidir ve genel olarak farklı petler ile geçinme davranışları bulunmaz. Yabancı insan ve hayvanlara karşı çekimser davranması güvenmeyen cins olmasından kaynaklıdır.

Boyları 18-30 cm aralığında yükselmektedir. Kiloları ise boyuna istinaden 1 ila 3 kg arası gelişim gösterir. Uzun ve kabarık tüy yapılarına sahiplerdir. Sürekli tüy bakımı ve genel bakımlarının yapılması gerekir. Kulak yapıları asi ırklar gibi dik ve keskindir. Dişi türleri fazla sıcakta tüy dökümlerini belirtir. Erkeklerinde ise yılda bir defa tüy dökme işlemi gerçekleşir. Sivri burunlara sahip ve oldukça iyi koku alma özellikleri bulunur.

Yüz ifadeleri ve yapıları bir tilki ya da oyuncak ayı görünümünü andırabilir. Sıklıkla tüy kesimine ve bakımına göre bu iki seçenek daha çok belirmektedir. Farklı renklere sahiplik eden tüy yapıları vardır. Ancak sıklıkla görülen renk türleri parlak ve koyu karışımıdır.

Pomeranian Boo türünün en çok ihtiyaç duyduğu ilgi ve sadakati göstermek gerekir. İlgisizlik psikolojik çöküntülere ve büyüdüğü ortama bağlılığını azaltır. Sahibini dinlemez ve kötü standartlar altında yaşadığını düşünür. Eğitim süreçlerini tamamen eğlence ve oyun odaklı algılarlar ve çabuk alışırlar. Süreci kendisi ve sahibi için kolaylaştırır. Ayrıca yaklaşım tavırlarına göre hızlıca eğitim sonuçlarını gösterir.

Büyük ve sert görünümlü köpek ırklarına nazaran koruma işlevi düşüktür. Ancak o köpekler kadar hırçın ve içgüdüleri yüksektir. Yapıları gereğince yetiştirilmesi gereken alanlar bellidir. Ev yaşamlarını çok sever ve doğa ortamlarında geçimini sağlayamaz. Yapısı bakımından sürekli eğlenceli ve gülen yüzleri ise tercih edilme sebeplerini arttırmaktadır.

 

Pomeranian bakımı

Pomeranian ırkı köpekler bakıma muhtaç ve ev ortamında yaşantısını sürdürmesi gereken cinslerdir. Haftalık düzenli ve detaylı bakımları gerçekleşmelidir. Tüy temizliği, tırnak bakımı, diş fırçalama ve yıkama ihtiyaçları görülmelidir. Küçük yapıya sahip olmasından ötürü tüyleri yavaş uzamaktadır. Ancak tüy kesimi gerçekleştirilmediğinde göz ve burun çevresi kapanır. Bu durum yaşamını sürdürdüğü ortamı görememesine sebep olur ve zarar görebilir. Oyuncu yapısı ve eğlenceli tavırları olan minik bir canlıdır.

Bu sebepten ötürü sürekli egzersize ihtiyaç duymazlar. Aşırı ve gereksiz egzersiz uygulanması çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Gelişiminde aksaklık, vücut ısısında artışlar ve eklem bölgelerinde gelişmeme durumları oluşabilir. Beslenmesine dikkat edilmeli ve düzenli aralıklarla belli öğünler uygulanmalıdır. Aksi halde çok hızlı kilo alma özellikleri bulunur ve sağlık sorunları belirti verebilir.

Sıkça Sorulan Sorular
 

Pomeranian Boo cinsi köpek tüy döker mi? 

Pomeranian Boo cinsi köpekler bir yılda 2 kere tüy dökerler. 

 

Pomeranianlar ne kadar yaşar?

Pomeranian Boo köpeklerinin ortalama yaşam süresi 12-16 yıl arasındadır. Bu süre köpeğinize gösterdiğiniz ilgi, alaka ve bakımına göre uzayıp kısalabilir.

 

Boo ne kadar büyür?

Pomeranian Boo köpeklerinden fazla bir büyüme beklenmemelidir. Genetik yapılarına baktığımız zaman küçük ırkların karışımı olduğunu görebiliriz. Pomeranian Boo köpekleri kilo olarak 3-5 kg boy olarak ise 18-30 cm aralığındadır.

Pomeranianlar ne zaman çiftleşir?

Dişi Pomeranianlar'da çiftleşme yaşı 12-18. aylar erkek Pomeranianlar  içinse 18. ay normaldir.Sonuç olarak köpeklerimizi birbuçuk yaşını tamamlatmadan çiftleştirmemeliyiz.

Pomeranian apartmanda beslenir mi?

Pomeranian Boo köpekleri apartman yaşamına uygundur.

Yavru Pomeranian ne zaman yıkanır?

Pomeranian Boo köpeklerinizi Yaz aylarında 3-4 haftada bir, kış aylarında ise 6-8 haftada bir yıkanması yeterli olacaktır.

Pomeranian Boo evde beslenir mi?
 

Pomeranianlar akıllı, meraklı, enerjik, alıngan ve cesur olmalarıyla bilinirler. Genellikle çok eğlencelidirler
ve ilgi odağı olmayı severler. Aileler için harika bir evde beslenebilinir bir türdür.


Pomeranian köpekleri çok havlar mı? 
 

Küçük boyutlarına rağmen, Pomeranianlar yüksek bir sese sahiptirler ve mükemmel bekçi köpekleridir.
Bazen havlamayı ne zaman bırakacaklarını bilemeyebilirler , fakat rahatlıkla havlamayı bırakmaları için eğitilebilirler.

 

 

Hayvanlarla insanlar arasındaki dostluk çok eskilere kadar dayanıyor. Evcil hayvanlar arasında özellikle köpekler sadakatleri ile en çok tercih edilen hayvan türü olarak biliniyor. Köpeklerin ırk ve cinsleri birbirinden farklı oluyor. Bazı köpekler ırklarından dolayı daha çok ön plana çıkıyor.

Son yılların en popüler köpeklerden biri olan Pomeranian Boo cinsi sevimli yapısı ile ilgilerin odağı olmuştur. Pomeranian Boo ırkı çok eskilere dayanmış olup İngiliz Kraliçeleri zamanında dünyaya duyurulmuştu.

Dış görünüşünden dolayı adeta pelüş oyuncak ayıcıları aratmayan Pomeranian Boo çok fazla tüy döküyor. Bu durumdan dolayı bakım konusunda bazen sıkıntı yaşanabiliyor. Aynı zamanda oldukça hareketli ve kıpır olan bu köpek cinsi insanlarla arkada olmayı çok seviyor.

  • Pomeranian Boo köpek ırkının özelliklerini şu şekilde sırlayabiliriz.
  • Pomeranian Boo köpeklerin yaşam süreleri yaklaşık 15 yıl olup, ağırlığı 1-3 kg arasında değişebiliyor.
  • Kucak köpeği olarak bilinen bu cins 18-30 cm arasında olmaktadır.
  • Enerji düzeyleri oldukça yüksek olmaktadır.
  • Başka köpeklerle fazla geçinemez ve egzersiz ihtiyaçları çok fazla değildir.
  • Yabancılara karşı mesafeli olup, küçük çocuklarla çok iyi geçinirler.
  • Orta düzeyde eğitilebilir bir kapasiteleri bulunuyor.

Pomeranian Boo köpekleri 10 aylık olmaları halinde normal boyutlara ulaşmaktadır. Kulakları dik durumda olup tüyleri ise çift katmanlı bir yapıya sahiptir. Küçük, sevimli gözleri ve kabarık kuyrukları Pomeranian Boo köpeğinin tarzını ortaya çıkarıyor. Farklı renklerde olan köpek cinsinin bilinen en güzel rengi ise kızıl oluyor. Pomeranian Boo ırkının bakımı oldukça kolay olup sadece yiyecek seçme özelliği bulunuyor.