nettepet kategoriler
nettepet user

CİNS
ŞEHİRLER

Pug Özellikleri

Pug

Pug Sahiplenme Pug köpek ırkının çıkış merkezi Çin olarak öngörülüyor. Çin'de ikamet eden pekçok aileler tarafından pug köpek cinsi tercih ediliyor. Pug köpek cinsi, gerek evcil olması ve gerekse de insanlar ile kusursuz bir şekilde uyum göstermesi sayesinde pug ilanları süs köpeği olarak kullanılabiliyor. Pug köpek cinsinin ayrıca Mopsve Carlin adıyla da biliniyor. Pug İlanları Dünyanın pekçok ülkesinde tercih edilen Satılık Pug köpek cinsi mutlu ve sevecen bir karakter yapısına sahip olmakla birlikte sahibine karşı son derece sadıktır. Sevildiğini hissettiği andan itibaren sahibini öpmekten kaçınmaz, pug köpek cinsi oyun severdir ancak ceza almaktan hoşlanmayan bir karaktere sahiptir. Yaşam süreleri ortalama olarak 12 ila 15 yıl aralığındadır ve diğer köpek cinsleri ile uyum sağlayabilirler. Pug Fiyatları Türkiye'de de yaygın olarak tercih edilen pug fiyatları pug köpek cinsleri genel olarak her bütçeye hitap edebilen fiyat tarifesi üzerinden satışa sunuluyor. Özellikle kaliteli ve güvenilir pug köpek cinsi kurumsal web sitesi üzerinden pug köpek cinsleri daha düşük fiyat tarifesinden satın alınabilir.

Pug cinsi eski kökenlere sahip ırk köpeklerden oluştuğu bilinir. Tarihi M.Ö 400 yıllarına kadar dayanmaktadır. Asya bölgesinde belirmeye başlayan türün atalarına yönelik farklı araştırmaların devam ettiği bilinmektedir. Türlü huylara ve vahşi doğadan gelip evcilleştirilme özelliğine dayanan cinslerden oluşmaktadır. Günümüzde tanımlanması kısa tüylü, eğlenceli, sevimli ve eğitilmesi kolay yapılara sahiptir. Ancak atalarının bazı kötü huylarını sürdürmeye devam ettikleri ise zaman zaman belirtilerini gösterebilir.

 

Pug ırkı köpeklerin karakter özellikleri

Pug ırkı köpekler, evcil yetiştirilebilen ve kolay adapte olan yönlere sahiptir. Bağlılık ve duygusal yönleri ile öne çıkan türün geçmişi oldukça zorlu yaşam mücadelesine dayanmaktadır. Eski nesilleri bütün doğa olaylarına ve zorluklara alışma gücünü deneyimlemişlerdi. Ancak yeni nesilde gelişimini sürdüren cinsleri için en ihtiyaç duyulan alanlar ev olarak belirlenmiştir. Hareketli ve eğlenceli tavırlara sahip pug cinsi köpekler sıklıkla oyun oynamak ister. Bu aktiviteye bayılırlar ve sahibi ile arasında ki bağları güçlendirir.

Sahiplerinin sesine alışmaları kısa süre alır ve itaat etmeyi çabuk kavrarlar. Farklı kişilerden gelen komutları dinlemez ve farklı girişimlerde bulunabilir. Saldırgan yönleri yüksek olasılıkla mümkündür, ancak sahibinin yanında uysal davranışlar sergiler. Durduk yere havlama gibi özellikleri bulunmaz. Sesleri rahatsız edecek şekilde çıkmamaktadır. Yapısı gereği kıskançlıkları da bulunur. Sahibini ne olursa olsun kıskanmaktadır. Özellikle farklı hayvan türleri ve insanlardan kıskanması mümkündür. Böyle bir durumda saldırma ve havlama olasılıkları yüksektir.

Tarihi geçmişlerinde bu pug cinslerini özel kılan bazı örnekler vardır. Akıllı ve sadık olmalarının en belirgin bazı kaynakları ve gerçekleşmiş hikayeleri bulunur. 1572 yılında pug cinsi köpek saldırıyı önceden hissetmiş ve sahibine karşı uyarılarda bulunmuştur. Farklı örneklerden birisi çoğu insanın tarihi konulardan tanıdığı Napolyon ile bir örnektir. Napolyon hapisteyken karısına göndereceği mektupları pug ırkı köpeğinin tasmasına gizleyerek onu ulaştırmasını istermiş. Aldığı komut üzerine harekete geçer ve bağlılığını gösterirmiş.

 

Pug cinsi köpeklerin bakımı nasıl yapılır?

Pug cinsi köpeklerin bakımı oldukça kolay ve zahmet gerektirmeyen özelliklere sahiptir. Boyut bakımından kısa olmaları yere yakın olduklarından ötürü çabuk kirlenmelerini sağlayabilir. Ancak fark edilmesi durumunda uygulanacak temizlik kısa sürecektir. Tüy yapıları hemen temizlenmeye ve dağılmamaya elverişlidir. Tıraş ederken oldukça uysal tavırlara sahiptir. Böylece zarar verme riskini ortadan kaldırarak tıraş işlemini uygulayabilirsiniz. Irklarının geçmişlerine göre suyu seven ve yeni nesillerinde en çok sevilen özellikleri ise yıkanma alışkanlıklarıdır.

Yıkanma konusunda sizin suyu hazırlayıp köpeği temizlemenizi beklemez. Kendisi duş almak için size ısrarcı davranabilir ve bu oldukça işinizi görecek durumlardan birisidir. Aksi halde farklı bir köpek ırkına mensup hayvanların yıkanma konusunda yaşattıkları zorlukları tahmin edebilirsiniz. Buruşuk suratlarından ötürü ağız bölgelerinde yaralar oluşabilir. En çok zorlayan ve hassas davranılması gereken bakım türü budur. Nemli pamuk kullanarak yüzünde ki buruşuk alanları temizleyebilirsiniz.

Yüzünde ki kırışıklar yemek kalıntıları sayesinde mantar oluşması ve enfeksiyon kapma oranı yüksek bölgedir. Bunları gidermek ise köpeğinizin canını yakacak uygulamalardan geçebilir. Köpeğiniz bu durumda agresif davranırsa umursamamalısınız. Çünkü sağlık durumunu bozacak sebeplerin giderilmesi gerekir.

 

Pug ırkı köpeklerin genel sağlık sorunları ve çözümleri

  • Yemek yemeyi çok severler fakat bu durum onların sağlığına zararlıdır.
  • Vücut yapılarına göre nefes darlığı çekebilirler. Özellikle bu durumu yaz aylarında sürekli yaşarlar. Bu durumda egzersizleri yaz mevsiminde daha az yaptırın.
  • Yaz aylarında serinlemeleri sağlıkları açısından önemlidir. Dondurma, soğuk içecek ve soğutma minderi kullanılabilir.
  • Soğuk havalarda fazla egzersiz yapmamalıdır. Aksi halde hipotermi geçirebilir.
  • Bahar aylarında alerjik reaksiyonlar göstermesi mümkündür. Huysuzluk ve sahibinden kaçma durumları ile karşılaşılır. Genellikle çiftleşme dönemlerinde bu durumlar gözlemlenir.

 

Köpekler hayvanlar arasında insanlara olan sadakati en yüksek hayvanlardır. Sahibinin sözünü dinleyen, sürekli onun sevgisine ihtiyaç duyan bu hayvanlar birçok insan tarafından satın alınırken ilk tercihlerden oluyor. Köpekler aynı zamanda insanlar için farklı amaçlarda da kullanılırlar. Güvenlik, iz sürme gibi insanların hayatını kolaylaştıracak işlerde farklı köpek türlerinin olduğunu görebiliriz.

Köpekler güvenlik, iz sürme gibi işlerin yanı sıra insanlar için sadece bir dost olarak da satın alınabilirler. Alınan bu köpeklerin ev içerisinde kolaylıkla bakılabilir olması lazım. Bu sebeple genellikle ilk tercih edilen türlerden biri süs köpekleri oluyor. Süs köpekleri yapıları itibariyle hem sevimli hem de hareketli hayvanlardır. Bu köpek türleri kendi içerisinde farklı cinslerden oluşmaktadır.

Akla ilk gelen süs köpeği cinsleri arasında pug köpekleri bulunuyor. Eğer bir pug köpeğine sahip olmak istiyorsanız sitemizde bulunan hayvan ilanlarını inceleyebilirsiniz. Hayvan ilanlarımız arasında bulunan pug köpeklerine güvenilir bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Pug Köpek 

Köpekler arasında en hareketli ve sadık olanı olarak bilinen pug cinsi süs köpekleri küçük cüsseye sahiptir. Bu köpekler yeterince hareketli ve zekidirler. Evinizde bulunan diğer hayvanlar ile rahatlıkla anlaşabilirler. Ayrıca bekçi köpeği olarak da kullanılabilen bu cinsler söylenenleri çabucak kavrama özelliğine sahiptir.

Tekrarlanan komutlara uygun değillerdir. Çocuklarla iyi geçinebilen pug köpekleri mevsim geçişlerinde tüy dökerler. Ancak tüyleri kısa olduklarından bakımları çok daha kolaydır. Eğer çok fazla ilgi ve sevgi göstermezseniz küsebilirler. Tuvalet eğitimi olduğundan ev içerisinde beslenebilirler.

Pug köpeği almak istiyorsanız Nettepet sitemiz üzerinden verilen ilanlara bakabilirsiniz. Bu ilanlar sayesinde almak istediğiniz köpeğin özelliklerini görmenizi sağlıyoruz. Çünkü verilen ilanlarda köpekler hakkında detaylı bilgiler yer alır. Pug cinsi süs köpeği ilanlarında verilen bilgiler şunlardır:

  • Köpeğin Yaşı
  • Tuvalet eğitimi olup olmadığı
  • Aşı Durumu
  • Cinsiyeti

Bu bilgiler ile almak istediğiniz pug cinsi hakkında sağlıklı fikirler edinmenizi sağlıyoruz. Firmamız ayrıca sizlerin de ilan vermesine olanak sağlıyor. Eğer bir köpeğiniz var ve satmak istiyorsanız sitemiz üzerinden ilan verebilirsiniz.

Pug Fiyatları

Nettepet firması olarak sizlere en uygun fiyattan pug köpeklerini sunuyoruz. İlanlarımız üzerinde pug cinsi köpeklerin fiyatları bulunmaktadır. Genellikle 3000-6000 TL arasında değişen pug köpeği fiyatları alacaklar için en uygun düzeydedir. Sitemizde herhangi bir dolandırıcılık söz konusu olamaz. İlan veren üyelerimizin tüm bilgileri doğrulanır ve sizlerin güvenle alışveriş yapması sağlanır.

Pug Köpek Fiyatları

Pug cinsi süs köpekleri en fazla talep gören köpeklerden biridir. Bu nedenle fiyatı bazı köpeklere göre daha yüksek olsa da ilanlarımızda çok daha uygun fiyattan alabilirsiniz. Ayrıca bazı üyelerimizin verdikleri ilanlarda herhangi bir ücret vermeden sahiplenme şansına sahip olabilirsiniz.

Sitemizde pug yavruları ilanlarına da erişebilirsiniz. Uygun fiyattan sunulan pug ilanlarımıza sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

 

 

GENEL SKOR
0/100
    Köpek    Pug

Pug İlanları

570 adet ilan gösteriliyor
İlan Resmi
19 Nisan 2024
9 Görüntülenme
İstanbul / Bayrampaşa
İlan Resmi
17 Nisan 2024
105 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
2 Aylık

Erkek

17 Nisan 2024
85 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
17 Nisan 2024
58 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
17 Nisan 2024
579 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
17 Nisan 2024
570 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
2 Aylık

Erkek

17 Nisan 2024
421 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

17 Nisan 2024
299 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
17 Nisan 2024
545 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
14 Nisan 2024
143 Görüntülenme
İstanbul / Bayrampaşa
İlan Resmi
6 Nisan 2024
116 Görüntülenme
İstanbul / Büyükçekmece
İlan Resmi
3 Nisan 2024
97 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
28 Mart 2024
432 Görüntülenme
Bursa
İlan Resmi
26 Mart 2024
138 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
19 Mart 2024
368 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
19 Mart 2024
316 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
19 Mart 2024
276 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
19 Mart 2024
414 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
11 Mart 2024
166 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
10 Mart 2024
191 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla