nettepet kategoriler
nettepet user

CİNS
ŞEHİRLER

Toy Poodle Özellikleri

Toy Poodle

Poodle Sahiplenme Poodle, kaniş olarak da tanımlanan küçük ırk grubunda yer alıyor, sevecen ve sempatik bir yapıya sahip olan satılık Poodle oldukça zeki olmaları sayesinde kolayca yön bulabilirler. Poodle, her ne kadar kolay eğitilebilir olsa da sıkı eğitime gelemezler. Poodle Fiyatları Apartman ortamına uyum sağlayan satılık poodle ilanları özellikle henüz yavru döneminde iken eğitildiğinde insanlar ile diğer köpekler ile kusursuz bir uyum içerisinde olabiliyor. Poodlelar, yabancı bireyin ortama giriş sağlamasını anında algılayabilir ve yeni insanlara karşı da sevecendir. Poodlelar oldukça şık bir görünüme sahiptir ve iyi bir bekçi köpeğidir. Poodle İlanları Eğitilebilir köpek ırklarından olan poodle fiyatları özellikle standart poodle oldukça zeki olması sayesinde kolayca eğitilebilir. Birçok numara, oyun türleri ve karşı tarafın kendisinden neler beklediğini kolayca algılayabilir. Poodlelar ayrıca eğitim çalışmalarından keyif alırlar ve en küçük bir gayreti dahi neticesiz bırakmazlar. Poodle gerekli eğitimi aldıktan sonra aile fertleri ile kusursuz arkadaşlıklar kurar, gururlu, sadık, oyun severler bir yapıya sahiptir. Poodle köpek ırkı ayrıca ekonomik fiyat tarifesinden satışa sunuluyor. Poodle köpek ırkının bakımı ise son derece kolaydır.

Toy Poodle Tarihçesi

Toy Poodle cinsindeki köpeklerin kökeni Fransa’ya dayanır. Ortalama olarak 400 yıldır yetiştirilen bu köpekler Fransa’nın milli köpek ırkı olarak kabul edilir ve popüler şekilde köpek severler tarafından sahiplenilir. Bu köpekler oyuncak kaniş ismiyle de anılırlar.

Toy Poodle Özellikleri

Toy Poodle köpeklerini sahiplenmeden önce özelliklerini bilmeniz sizin için yararlı olacaktır. Özellikleri dikkate alarak köpeğe bakıp bakamayacağınız ve köpeğin yaşam şartlarınıza uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Toy Poodle köpeklerinin en belirgin özellikleri şunlardır;

 • Kıvırcık tüy yapıları vardır ve bu sayede pelüş görünüm sergilerler.
 • Zeka seviyesi yüksek köpeklerdir.
 • Eğitilmesi kolay olan köpek ırkıdırlar.
 • Köpeklerin ortalama boyları Shih Tzu gibi 45-60 cm aralığındadır. 
 • Evde beslemeye uygundurlar.
 • İnsanlar ve çocuklarla iletişimi yüksektir.
 • İnatçı yapıya sahiptirler.
 • Pomeranian köpek ırkına benzerlik gösterir

Bu özellikler sizlere uyuyorsa sayfada yer alan ilanları inceleyerek köpekleri sahiplenme imkanı bulabilirsiniz. İlan sahibi ile iletişime geçerek satılık köpeği görme imkanı elde edebilirsiniz.

Toy Poodle ırkı Fransa’ya dayanmaktadır. Ataları babet su köpeği ve Belçika su tazısıdır. Atalarından kalma özelliklerin çoğunu barındıran ve geçmişte av köpeği olarak kullanılan türdür. Av köpeği olarak işlevselliğini sürdürme döneminde kendine has tüy kesimi vardır. Suyun hakim olduğu bölgelerde daha hızlı yüzebilmeleri için bu kesim türü uygulanmaktadır. Fransa’nın resmi köpeği olmasından ötürü yaygın olarak karşılaşacak ırklardandır. Diğer isimlerinden birisi ise Fransa Poodle olarak geçmektedir. Küçük ve korumacı içgüdülerine sahip ırkın farklı renkler ile görülmesi mümkündür.

 

Toy poodle özellikleri

Sevimli görüntüsü ve tüy yapısı ile sevilen köpek ırkları arasında yer almaktadır. Oldukça zeki ve yetiştirilme özelliği kolay cinslerdir. Atalarından gelen özelliklerini barındırması ise eğitim ve itaat yapılarının güçlü olduğunu göstermektedir. Evcil büyüme durumu söz konusu olduğunda uygulanacak eğitim süreci ise başarı oranını arttırır. Dünya üzerinde en zeki köpek ırkları arasında bulunan poodle, sevimliliğini de ortaya koyunca ev ortamında beslenmeye uygun hale geliyor.

Yapı olarak küçük boyutlarda ve ortalama ağırlıklara sahiptir. Eğitimine göre her göreve hazırlanabilir yapısı ise sıklıkla bekçi, av ve şov köpeği olmasını sağlar. Yetiştirilmesine göre hırçın, agresif, itaat eden ve hız endeksli cinstir. Doğa ortamlarına hızla ayak uydurabilir. Ancak genel beslenme ve büyüme alanı ev veya kucak olması gerekir. Bu yaşam tarzına alışkın ve istekli türdür.

 

Toy Poodle cinsinin en çok bilinen renkleri

Poodle ırkı atalarından gelen renkleri sürdürmeye devam eder. Ancak farklı renkler ve alışık olunan renk türleri mevcuttur. Sıklıkla karşılaştığımız renkleri ise;

 • Kahverengi
 • Siyah
 • Mavi
 • Gümüş
 • Gri
 • Bej
 • Koyu turuncu
 • Siyah – Beyaz
 • Maltese Terrier Beyazı

Bu renkler sıklıkla pet satışı yapan yerlerde ve yakınlarınızda karşılaşabileceğiniz türlerdir. Ancak standartların dışında birçok renk özelliğini barındırabilirler. Özellikle birden fazla rengi taşıyabilir ve sürekliliğini koruyabilir.

 

Toy poodle bakımı

Toy poodle bakımı tıpkı Maltipoo gibi önemli ve ciddi emek isteyen ırk özelliğine sahiptir. Haftalık banyo yaptırılması ve en az 6 hafta aralıklar ile tüy kesim işlemi uygulanmalıdır. Tüyleri kesilmeden önce ise aralıklı olarak bakımı sürdürülmelidir. Hassas ve çabuk gelişen yapılara sahiptir. Kulakları keskin ve algı yönü kuvvetlidir. Ancak en zayıf vücut bölgelerinden birisi olarak görülür. Parazitlenme durumu mümkündür, bu durumu yaşamamak adına sürekli muayene edilmesi gerekir.

Ağız ve diş bakımını ihmal etmemeniz gerekir. Dişlerinde tartar oluşumu diğer türlere nazaran daha sık görülür. Sürekli bakım yapılmaması halinde sağlık sorunları yaşamanız muhtemeldir. Bunlar dışında tüy dökmemesi ile evlerde tercih edilir. Bu durum ise takıntısı olan sahiplerin hoşuna gitmektedir. Ancak bahsedildiği üzere sürekli tüy bakımı bekler.

 

Toy poodle beslenmesi

Poodle türü beslenmesi ve egzersizleri dikkat gerektiren noktalardan birisidir. French Bulldog ırkının aksine çabuk kilo almaya uygun yapıları vardır. Hayvan kemiği veya kılçık türü besinlerden ötürü iç organlarında yırtılma sorunları yaşatabilir. Bu sorunlara dikkat edilmemesi durumunda enfeksiyon ve kusma problemleri yaşayabilir.

Balık ve kafeinli ürünlerini çok sevmektedirler. Fakat metabolizma özellikleri bu ürünleri sindirme konusunda sıkıntılar yaşatabilir. Kuru ve yaş mama ile günlük besin ihtiyaçları karşılanabilir. Ekstra günlük bazı takviyeler yapabilirsiniz. Takviyeleri kullanmadan önce veteriner hekiminize danışmanızda fayda olacaktır.

Yavru poodle beslenmesi ise doğum sürecinin ardından 4 ila 6 hafta arası anne sütünden ayırılmamalıdır. 6 hafta sonrasında ek gıda takviyeleri yapılabilir. Mamaları ezip süt ekleyerek verebilirsiniz veya bebek maması kullanabilirsiniz. Anne tarafından süt ile beslenemiyor veya ememiyorsa bu süreçte şırınga yardımı ile mama verebilirsiniz. Mama takviyesini günde 6 öğün uygulamanız gerekir.

Toy Poodle Yaşam Süresi

Fransa’nın milli ırkı bilinenin aksine Pug köpek ırkı değil Toy Poodle'dır ve bu köpeklerinin ortalama yaşam süreleri 12-18 yıldır. Yaşam süresinin en yüksek seviyeye ulaşması bakımının ve sağlık kontrollerinin zamanında yapılması ile alakalıdır.

Toy Poodle Fiyat

Satılık Toy Poodle ilanlarını inceleyerek aradığınız özelliklere sahip köpeği sahiplenebilirsiniz. Sayfada ilanı yayınlanan köpeklerin satış fiyatları farklılık gösterir. Burada köpeğin soyu, özellikleri, yaşı ve sağlık durumu etkilidir. Sayfayı kullanarak Toy Poodle satın almak isterseniz ortalama olarak 8000-15000 TL ödeme yapmanız gerekir.

ADAPTIVITE

96/100

Yüksek

TÜY DÖKME

30/100

Düşük

AKTİVİTE

90/100

Yüksek

GENEL SKOR
72/100

Yüksek

    Köpek    Toy Poodle

Toy Poodle İlanları

3238 adet ilan gösteriliyor
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

20 Nisan 2024
6 Görüntülenme
İstanbul / Maltepe
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

19 Nisan 2024
28 Görüntülenme
İstanbul / Beylikdüzü
İlan Resmi
17 Nisan 2024
72 Görüntülenme
İstanbul / Şişli
İlan Resmi
17 Nisan 2024
22 Görüntülenme
İstanbul / Şişli
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

15 Nisan 2024
32 Görüntülenme
İstanbul / Pendik
İlan Resmi
15 Nisan 2024
61 Görüntülenme
Bursa / Osmangazi
İlan Resmi
1 Aylık

Her İkiside

15 Nisan 2024
31 Görüntülenme
Eskişehir / Tepebaşı
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

14 Nisan 2024
48 Görüntülenme
İstanbul / Beylikdüzü
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

13 Nisan 2024
39 Görüntülenme
İstanbul / Beylikdüzü
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

13 Nisan 2024
69 Görüntülenme
İstanbul / Beylikdüzü
İlan Resmi
12 Nisan 2024
50 Görüntülenme
İstanbul / Beylikdüzü
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

9 Nisan 2024
42 Görüntülenme
İstanbul / Ataşehir
İlan Resmi
9 Nisan 2024
53 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
8 Nisan 2024
46 Görüntülenme
İstanbul / Ataşehir
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

8 Nisan 2024
39 Görüntülenme
Bursa / Nilüfer
İlan Resmi
8 Nisan 2024
72 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

7 Nisan 2024
43 Görüntülenme
Sakarya
İlan Resmi
7 Nisan 2024
91 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla
İlan Resmi
6 Nisan 2024
25 Görüntülenme
Bursa / Mudanya
İlan Resmi
6 Nisan 2024
94 Görüntülenme
İstanbul / Tuzla