nettepet kategoriler
nettepet user

CİNS
ŞEHİRLER

Chow Chow - Çin Aslanı Özellikleri

Chow Chow

Chow Chow İlanları Çin ırkına ait olan köpek tam bir aile köpeğidir. Diğer adıda Çin Aslanı'dır. Özgürlüğüne düşkün olan bu cins sadık, kararlı ve hırçındır. Firmamızda satılık chow chow cinsi köpekler bulunur. Şayet evinizde bu tür köpek beslemeyi düşünüyorsanız doğru seçim yapmış olursunuz. Çin Aslanı Fiyatları Firmamızdan istediğiniz yaş aralığında ortalama ömürleri 16 yıl olan bu cins köpeklerden birini seçme olanağınız mevcuttur. Firmamızda satışa sunulan chow chow fiyatları yaşına göre değişkenlik gösterir. Farklı köpek cinsleri de dahil olmak üzere çin aslanı köpek cinsinin de yer aldığı sitemizde konu ile alakalı her konuda iletişim numaraları ile irtibata geçebilirsiniz. Chow Chow Sahiplenme Akıllı, çabuk eğitilen, kararlı ve sahibine bağlı olan chow chow cinsi köpekler bahçe ve ev ortamında rahatlıkla beslenebilmektedir. Evinize yeni bir dost almayı düşünenlerdenseniz chow chow ilanları dahil cins hakkında tüm ayrıntılı bilgiye sitemiz üzerinden ulaşabilir online satış gerçekleştirebilirsiniz. 336 köpek ırkı arasında yer alan ve Çin ülkesinin milli köpeği olan chow chow, aslanı andırdığı için halk arasında aslan köpeği olarak bilinir. Evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilen tür olan chow chow söz dinleyen köpek olarak bilinir. İnatçılığı ve hırçınlığı ile de dikkat çeker.Aileye bağımlı yaşadığı gibi özgürlük sevdalısıdır da aynı zamanda. 

 

Chow Chow, Çin kökenli köpek ırkıdır. Çin Aslanı ya da Aslan köpeği olarak diğer adlarıyla da bilinmektedir. Genel olarak yavru halindeyken apartman dairelerinde yaşamlarını sürdürebilmektedir. Büyüdüğünde bahçe ortamına alıştırılmaya veya ev ortamında yaşamına devam ettirilebilir. Oldukça cana yakın ve çocuklara karşı sempatik tavırlar sergileyen canlıdır. Tehlike hissetmediği sürece uysal ve sahibine bağlılık gösteren köpektir. Bu özellikleri ise birçok yönden artılarını göstermeye yeterli olabiliyor.

Bakımı konusunda artı ve eksi yönleri bulunmaktadır. En çok ihtiyacı olan destek ise egzersiz yaptırılmasıdır. Çabuk kilo alabilme ve vücut yapısını iyice büyütmeye eğilimli hayvanlardır. Farklı olarak tüy yapısı iki farklı şekilde bulunabilir. Aynı zamanda renk çeşitliliği de oldukça yeterli düzeyde görülmektedir. Aslan köpekleri yıkanmayı pek sevmeseler de yavruluk dönemlerinde kolaylıkla suya alıştırılmaları mümkündür.

 

Chow Chow karakter özellikleri

Chow chow karakter özellikleri yönünden özgürlüğe düşkün olması ile bilinen köpek türüdür. Uyanık tavırlar sergileyen ve bir o kadar sakin hareket eden yapıya sahip köpek ırkı, büyük bir duygusal bağlanmaya sahip yönleri bulunmaktadır. Kabarık tüy yapısı ve kocaman vücut görüntüsü sevimli yanlarının en belirgin olduğu yönüdür. Oldukça korumacı yönleri bulunur ve yaşantısını sürdürdüğü alanı sonuna kadar savunmayı başarır.

Farklı petlere ve köpek türlerine karşı liderlik konusunda üstünlük sağlamayı sever. Bu yönü ise üstünlük sağladığı petleri kendince koruma çabasına sokar. Çin Aslanının yanında üstünlüğünü kabul eden farklı hayvanların, dışarıdan gelecek tehlikelere karşı güvende olduğunu bilmeniz gerekir. Ebeveynine karşı da aynı üstünlüğü sağlamak istemeleri mümkündür. Bu süreçte kesinlikle ona karşı baskın tavırlar sergilemelisiniz. Aksi halde bulacağı en küçük boşluğu dahi değerlendirmeye çalışacaktır.

 

Aslan Köpeği bakımı

Aslan köpeği bakımı oldukça zahmetli ve bazı durumlarda yorucu yönleri barındırmaktadır. Özellikle tüy bakımı sürecinde birçok ebeveyn sıkılma gibi durumlar ile karşılaşabilir. Haftalık belli standartta ilerleyecek şekilde tüylerinin taranması gerekir. Yıkanma gibi durumları büyüdüğünde zorlaşabilir. Ancak yavru dönemlerinde alıştırılması ve eğitilmesi yetişkin olduğunda işinizi kolaylaştıracaktır.

Bazı sağlık sorunlarına vücut yapısı gereği özellikle dış problemler yaşaması mümkündür. Genel olarak dirsek displezyası olma yönü kabarık köpek türüdür. Vücut yapısından ötürü diz ve kalça bölgelerinde bazı problemlerin oluşması da mümkündür. Sahiplenmeniz durumunda en çok dikkat etmeniz gereken sağlık kontrolleri bunlardır.

 

Chow Chow eğitimi zor mudur?

Chow Chow eğitim süreçlerinde oldukça başarılı ve öğrenmeye yatkın köpek ırkıdır. Hatta eğitimde dünyanın en çok uyum sağlayan köpekleri olarak da bilinir. Bu durum onları aşırı itaatkar ve disiplinli olmasını sağlamaktadır. Eğitimi boyunca tavırlarınıza göre yanıt vermektedir. Kesinlikle köpeğinize karşı ılımlı yaklaşım sergilemelisiniz. Fakat bu süreçte ona kimin üstün olduğunu da kanıtlamanız gerekir. Karakter yapısına göre size üstünlük kurmaya çalışması mümkündür.

Tasma ve tasma ile ilerleyen eğitim sürecinde zorluklar yaşayabilirsiniz. Yaşına göre karşılık verme olasılığı artmaktadır. Belli başlı komutları zeki olmasından ötürü hızla kavrayabilir. Ancak bazı durumlarda öğrenme hızı düşebilir. Bu süreçte kesinlikle üstelememeli ve onu ödüllendirmeyi denemelisiniz. Her köpek türü başarısının ardından ödüllendirilmeyi sever.

 

Chow Chow genel özellikler

Chow Chow yaşam süresi 10 ila 15 yıl arasında değişim göstermektedir. Boyutları ise 46 ila 56 cm arasında değişmektedir. Boyutlarına göre kilo oranının korunması ve maksimumun üzerine çıkarılmaması gerekir. Aksi halde sağlık sorunları ile karşılaşmanız mümkündür. Kiloları 20 ila 32 arasındadır. Oldukça enerjik ve çocuklarla anlaşma potansiyeli yüksektir. Oyuncu yapısı ve farklı petlerle geçinmesi iyidir. Sürekli egzersiz ihtiyacı duymaktadır. Günlük uygulanması tavsiye edilir. Eğitim süreci hızla ilerleyebilir ve oldukça korumacı yönlere sahip canlılardır.

 

Chow Chow - Çin Aslanı Fiyat

10 ile 15 yıl arası ortalama ömre sahip olan bu ırk siyah, krem, kızıl, kahve, kırmızı renkleri ile bilinir. Boyları dişilerde 51 cm kadar erkeklerde ise 56 cm kadar uzayabilmektedir. Ortalama kiloları dişilerde 27 kg erkeklerde 32 kg kadar çıkabilir. En belirgin özellikleri arasında siyah renkli dil yapısı sahiptir. Diğer canlılara karşı mesafeli duruşları ile bilinen chow chowlar iyi bir koruyucudur. Fiziki özellikleri

 Sevimli olmaları

 Kalın ve sık dokulu tüylere sahip olmaları

 Siyah renkli dil yapısı

 Aslan gibi yeleli olmaları

 Hantal bir yapıya sahip olmaları

 Obeziteye uygun yapıları ile dikkat çekerler

Ayrıca bu fiziki özellikleri dışında sergiledikleri karakteristik özellikler arasında

  • Orta seviyeli bir zekaya sahip olmaları
  • Eğitilmeleri konusunda zorluk çıkarmaları
  • Asosyal olmaları ile bilinirler.

Egzersizlere yatkınlıkları olmayan chow chowlar sevimlilikleri ile dikkat çeker. Çok fazla tüy dökmeleri ile bilinen chow chowların bakımları da oldukça zordur. Hareketsizliği seven chow chowlar beslendikçe ağırlaşırlar.

Chow chow köpek satın almayı düşünen hayvanseverlerin ortalama 6000 TL'yi gözden çıkarmaları gerekir. Fiyat farklılığı chow chowun yaşına ve rengine göre değişir. En çok tercih edilen renk krem olduğu için fiyat olarak diğerlerine göre daha pahallıdır. Bu köpekleri petshop yada eş ve dosttan sahiplenmek mümkün.

En yakın arkadaşları aile içerisinde çocuklar olan chow chowları severken yine de temkinli davranmak gerekir. Bakımları ve beslenmelerine dikkat edilmediğinde bakteriyel ve viral enfeksiyonlara yakalanabilir. Tüylerinin sık olması nedeni ile, kurtçuk, pire ve bit taşıyıcısı olabilirler. Bu nedenle sıklıkla tüylerinin taranması ve yıkanması gerekir. İç parazit bu köpeklerin yaşayabileceği hastalıklar arasında yer alır. Tırnak, diş ve kulak temizliği 15 günü geçmeyecek şekilde düzenli periyodlarda yapılmalıdır. Aşılar ve bakımı için veterinerlerden destek almak şart.

Hantal yapıları ile bilinen chow chowlar için önerilecek en iyi egzersiz uzun yürüyüşler olabilir. Sıcak havalara karşı duyarlı olan chow chowlar sıcak havalarda yürüyüşe çıkarılmamalıdır ve sıklıkla su ihtiyacı karşılanmalıdır.

Apartmanlarda da yaşamaya uygun olan chow chow cinsi köpekleri sahiplenirken açık hava v geniş alanları sevmeleri nedeniyle sahiplerinin sahiplenmesi daha uygun olacaktır. Çin ve İngiltere ülkelerinde sıklıkla görülen chow chowlar dünyada gelir getiren en iyi köpekler arasında yer alır.

 

ADAPTIVITE

60/100

Ortalama

TÜY DÖKME

60/100

Ortalama

AKTİVİTE

42/100

Düşük

GENEL SKOR
54/100

Ortalama

    Köpek    Chow Chow - Çin Aslanı

Chow Chow - Çin Aslanı İlanları

213 adet ilan gösteriliyor
İlan Resmi
9 Nisan 2024
306 Görüntülenme
Bursa / Osmangazi
İlan Resmi
1 Yaşında

Erkek

4 Şubat 2024
247 Görüntülenme
Bolu / Merkez
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

14 Ocak 2024
105 Görüntülenme
İstanbul / Kadıköy
İlan Resmi
9 Ocak 2024
241 Görüntülenme
İstanbul / Avcılar
İlan Resmi
3 Aylık

Erkek

3 Ocak 2024
226 Görüntülenme
Kocaeli / Derince
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

24 Aralık 2023
270 Görüntülenme
Ankara / Çankaya
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

21 Aralık 2023
192 Görüntülenme
İstanbul / Beykoz
İlan Resmi
2 Aylık

Erkek

19 Aralık 2023
135 Görüntülenme
Bursa
İlan Resmi
13 Aralık 2023
223 Görüntülenme
İstanbul / Kadıköy
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

25 Kasım 2023
125 Görüntülenme
Ankara / Çankaya
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

18 Kasım 2023
118 Görüntülenme
Ankara / Çankaya
İlan Resmi
2 Kasım 2023
175 Görüntülenme
Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
İlan Resmi
26 Ekim 2023
115 Görüntülenme
Ankara / Sincan
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

7 Kasım 2023
83 Görüntülenme
İstanbul / Bağcılar
İlan Resmi
12 Ekim 2023
95 Görüntülenme
Antalya / Kepez
İlan Resmi
2 Yaşında

Erkek

14 Haziran 2023
136 Görüntülenme
İstanbul / Küçükçekmece
İlan Resmi
8 Haziran 2023
72 Görüntülenme
Ankara / Çankaya
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

7 Haziran 2023
85 Görüntülenme
İstanbul / Beylikdüzü
İlan Resmi
2 Aylık

Her İkiside

7 Haziran 2023
55 Görüntülenme
İstanbul / Beylikdüzü
İlan Resmi
3 Haziran 2023
62 Görüntülenme
Denizli / Pamukkale