nettepet kategoriler
nettepet user

CİNS
ŞEHİRLER

İran Kedisi Özellikleri

İran Kedisi

İran kedisi, en eski kedi ırklarından biridir. Çok keskin bir zekaya sahip olan İran kedileri aynı zamanda sahiplerine çok sadık ve çok sakin hayvanlardır. Yumuşacık tüyleri ve sevimli yüz ifadeleri sayesinde çok sevilen kedi türlerinden biridir. Anavatanı isminden de anlaşılacağı üzere İran olan bu kediler; Fars kedisi ya da Persian olarak da adlandırılır. Çok popüler olan İran kedisi oldukça asil ve güzel bir görünüşe sahiptir. Evinizde bakmak için bir İran kedisi istiyorsanız sitemizden güvenle temin edebilirsiniz.

Çok farklı renk tonlarında İran kedisi bulunmasına rağmen duman grisi ve beyaz en sık tercih edilen tonlar arasında yer alır. Çok sakin karakteristik özellikleri sayesinde ortama çabuk alışırlar ve sahiplerine bir ömür kalacak kadar sadıktırlar.

İran Kedisi Genel Nitelikleri

İran kedileri her kedi gibi birtakım özelliklere sahiptir. İran kedisi almak isteyen kişiler, kedilerinin sahip oldukları özellikleri merak eder ve buna göre kediyi almak isterler. İran kedisi nitelikleri aşağıdaki gibidir;

 • Anavatanı İran'dır.
 • Burnu basıktır.
 • Kulakları öne doğru ve küçüktür.
 • Kısa bacaklı olduğu için gövdesi yere basıktır.
 • Kuvvetli bir kas yapısı vardır.
 • Yuvarlak bir vücut yapısına sahiptir.
 • Tüyleri sık ve yumuşaktır.
 • Ağırlığı ortalama 8 kilograma kadar çıkabilir.
 • Çok zeki bir kedidir, kavramları çabuk anlar.
 • Empati kurabilir.
 • Çok fazla miyavlamayan, sakin bir yapıya sahiptir.
 • Aşırı hareketli kediler değilllerdir.
 • Görünüşü çekingendir fakat insanlarla olan iletişimi oldukça iyidir.
 • İyi bakılırsa ortalama 15 yıl yaşayabilirler.

İran kedilerinin nitelikleri bu şekildedir. Sizler de sitemizden İran kedisi temin ederek onunla iyi bir arkadaşlık kurabilirsiniz. Sakinliği ile sizi yormayacağı gibi empati kurma ve sıcak kanlılığı ile çok iyi bir yoldaş olacaktır. Sitemizden uygun fiyatlarda İran kedisi temin edebilirsiniz.

İran Kedisi Bakımı

İran kedisi almak istiyorsanız uzun süreli yolculuk yapma alışkanlığınızı bırakmanız gerek. Çünkü İran kedileri son derece evcildir, fazla dışarı çıkmayı sevmez. Özellikle onlardan ayrı bir yere gitmenizi hiç istemezler çünkü sahiplerine çok bağlıdırlar. Ancak şehir dışına çıkacaksanız aracınızda kedinizi de taşıyabilirsiniz. Fakat uzun süreli seyahatlerinizde bunu yapmanızı tavsiye ederiz çünkü İran kedisi yeni girdiği ortama hemen adapte olamaz.

İran kedilerinin tüyleri sık olduğu için onu haftada 2-3 kere fırçalamanız iyi olur. Böylece tüyleri birbirine girmez ve daha yumuşak olur. Hatta her gün fırçalasanız da kedinize büyük iyilik yapmış olursunuz. Çünkü tüyleri titişirse cildinde yaralar oluşabilir. Sitemizden İran kedisi satın alarak ona çok iyi bir bakım gerçekleştirebilirsiniz.

İran kedileri basık yüzlü olduğu için göz bakımına çok dikkat etmelisiniz. Hatta rutin aralıklarla veterinere götürmeniz daha doğru olacaktır. İran kedisinin bakımı zor gibi görünüyor olsa da sadık kedi olduğu için size hiç zorluk yaratmayacaktır.

İran Kedisi Yabancılara Karşı Nasıl Davranır?

İran kedisi, yukarıda bahsettiğimiz gibi sakin hayvanlardır. Yabancılara karşı çok sıcakkanlı değillerdir, kendilerini yabancılara sevdirmezler ancak saldırganlık da yapmazlar. Sadece sahiplerine ve evde yaşayan diğer aile bireylerine karşı ılımlı davranırlar. Herhangi bir ortama gittiğinizde sakince dibinizde oturmayı tercih ederler.

Bu sebepten dolayı evde bir kedi bakmak istiyorsanız tercihinizi İran kedisinden yana kullanabilirsiniz. Sitemizde bulunan farklı renklerde ve farklı ağırlıklardaki İran kedilerini tercih edebilirsiniz. Çok hoş görünen gri ve beyaz renklerdeki İran kedilerini satın alarak evinizde güvenle bakabilirsiniz.

İran Kedisi Fiyat

İran kedisi fiyatları, çeşitli kriterlere göre farklılık gösterir. Kedinin ağırlığı, cinsi, renk alternatifi, yaşı ve sahip olduğu bilgiler de fiyatları konusunda etkilidir. Nadir renkler daha pahalı fiyatlardayken ana renk olan beyaz daha uygundur. Bununla birlikte yavru İran kedileri daha makul fiyatlarda satışa sunulur. Bütçenize uygun bir İran kedisi almak istiyorsanız sitemizde yer alan kedileri inceleyebilirsiniz.

Müşteri temsilcimiz ile iletişime geçerek güvenle sipariş verebilirsiniz. Yoğunluğa göre ortalama 2 gün içerisinde beğendiğiniz İran kedisi adresinize sipariş edilir. Kediler kafesleri ve yemleri ile birlikte adresinize gönderilir. Herhangi bir sorun olduğu zaman firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İrtibat numaramızdan bizi arayarak İran kedileri ve sipariş hakkında net bilgi alabilirsiniz.

 

GENEL SKOR
0/100
    Kedi    İran Kedisi

İran Kedisi İlanları

513 adet ilan gösteriliyor
İlan Resmi
18 Nisan 2024
26 Görüntülenme
Bursa / Nilüfer
İlan Resmi
9 Nisan 2024
84 Görüntülenme
Kocaeli / Gebze
İlan Resmi
4 Aylık

Erkek

20 Aralık 2023
260 Görüntülenme
Batman / Merkez
İlan Resmi
26 Kasım 2023
322 Görüntülenme
Bursa / Nilüfer
İlan Resmi
22 Kasım 2023
177 Görüntülenme
Bursa / Nilüfer
İlan Resmi
2 Aylık

Erkek

18 Kasım 2023
190 Görüntülenme
Adana / Sarıçam
İlan Resmi
5 Aylık

Dişi

9 Kasım 2023
191 Görüntülenme
İstanbul / Bağcılar
İlan Resmi
2 Aylık

Dişi

3 Kasım 2023
228 Görüntülenme
Adana / Sarıçam
İlan Resmi
5 Aylık

Erkek

2 Kasım 2023
136 Görüntülenme
Kırıkkale / Yahşihan
İlan Resmi
3 Aylık

Dişi

30 Ekim 2023
230 Görüntülenme
Adana / Sarıçam
İlan Resmi
30 Ekim 2023
203 Görüntülenme
Balıkesir / Karesi
İlan Resmi
2 Aylık

Dişi

20 Ekim 2023
152 Görüntülenme
Gaziantep / Şahinbey
İlan Resmi
2 Aylık

Dişi

18 Ekim 2023
144 Görüntülenme
Kayseri / Melikgazi
İlan Resmi
14 Ekim 2023
250 Görüntülenme
İstanbul / Şişli
İlan Resmi
30 Mart 2024
82 Görüntülenme
Ankara / Yenimahalle
İlan Resmi
29 Mart 2024
117 Görüntülenme
İstanbul / Avcılar
İlan Resmi
2 Aylık

Dişi

19 Ocak 2024
264 Görüntülenme
Ankara / Sincan
İlan Resmi
5 Ocak 2024
216 Görüntülenme
Eskişehir / Odunpazarı
İlan Resmi
2 Ocak 2024
255 Görüntülenme
İstanbul / Üsküdar
İlan Resmi
21 Kasım 2023
248 Görüntülenme
İstanbul / Bağcılar